האולימפיאדה היא אירוע גרנדיוזי, שנולדות בו דרמות וסיפורים אנושיים בלתי נשכחים על ספורטאים יוצאי  דופן, אשר דוחקים את גבולות היכולת האנושית, למען עצמם ולמען המולדת שלהם.

לא מעט סרטים גדולים נעשו על מקצועות אולימפיים כמו אתלטיקה, כדורסל ואומנויות הלחימה. אבל זאת כמובן אולימפיאדת הקיץ. אנחנו לעומת זאת, נדבר היום על האחות הקטנה והפחות מוצלחת של האולימפיאדה – אולימפיאדת החורף.

הוליווד רואה במקצועות החורף האולימפיים בעיקר נושא נהדר לקומדיות אבסורדיות. ביננו, קשה להאשים אותה (ע”ע קרלינג). אולימפיאדת החורף בסוצ’י, שמתקיימת בימים אלה בדיוק ברוסיה, היא סיבה נהדרת להיזכר בשלושה מהסרטים הללו:

 

1. מזחלות: ג’מייקה מתחת לאפס (1993)

סיפורה של המשלחת הראשונה אי פעם של ג’מייקה למשחקי החורף האולימפיים. הסרט מבוסס למעשה על סיפור שקרה באמת. מדובר על סיפורם של ארבעה חבר’ה ג’מייקנים שלא הצליחו להעפיל לאולימפיאדה במקצועות הריצה, אבל החליטו לא לוותר על החלום האולימפי והצליחו להתברג לאולימפיאדת החורף בסיאול במקצוע המזחלות, בעזרתו של מאמן אמריקאי בטלן (ג’ון קנדי), שהיה אלוף אולימפי במזחלות, אך המדליה נלקחה ממנו עקב רמאות.

מדובר בסיפור אולימפי מסוג אחר וסרט משפחתי וכיפי במיוחד.

 

2. החלקה אומנותית: מחליקים אותה (2007)

כל הדרמות, האמוציות והאגואים המנופחים של עולם ההחלקה האומנותית – בגירסה של וויל פארל וג’ון הדר לענף אולימפי זה. Blades of Glory היא קומדיה וולגרית ומגוחכת כמיטב המסורת של הסרטים של וויל פארל. הסרט עוסק בשני יריבים מרים שהושעו מהשתתפות בתחרויות יחידים בגלל קטטה שפרצה ביניהם (בעקבותה נשרף הקמע האולימפי), אך מחליטים לאחד כוחות ולהתחרות בתחרות הזוגות. אחד עם השני. פוטין לא היה מאשר את זה.

 

3. הוקי קרח: גון (2011)

שון ויליאם סקוט (סטיפלר בשבילכם) בקומדיית הוקי קרח, שמתייחסת לאסקפט מאוד מסוים של המשחק – המכות. דאג הוא בחור ממש נחמד, עם כשרון מיוחד בללכת מכות עם אנשים. בזכות יכולת זו הוא מגויס לקבוצת הוקי מקצוענית, למרות שהוא אפילו לא יודע לעמוד על המגלשיים. כמו אמריקן פאי, רק אלים יותר, טיפשי יותר ועל הקרח.

 

ובונוס קטן לסיום:

קרלינג. אף אחד לא באמת יודע מה זה הספורט המוזר הזה, אבל הנה משחק קטן שיעזור לכם להבין את החוקים הבסיסיים שלו – קרלינג כבשים

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.