נכתב על ידי ליאת דרומר

 

148 דקות של אקשן ומתח משולבים באכזבה.

אחרי ג’יימס בונד הקודם שהיה לא פחות ממצויין ציפיתי במיוחד לצפות בספקטר. סצנת הפתיחה מרשימה במיוחד, על המסך: מקסיקו סיטי, פסטיבל יום המתים, תחפושות, שחקנים, תפאורה וזוויות צילום שגורמות לחובבי האקשן בכלל וג’יימס בונד בפרט, להרגיש בפסגה.

אלא שמהר מאוד, בתום סצנת הפתיחה הכוללת מעקב, חיסול וסצנה דרמטית המתרחשת במסוק מעל אצטדיון הומה אדם. מבין הצופה, כי אפשר לעצום עיניים ולהירדם וכי בניגוד לסרט הקודם, משהו הפעם פחות עובד.

עלילת הסרט עצמה , משלבת בתוכה אירועים ודמויות מסרטים קודמים ומעברו של ג’יימס בונד.

ג'יימס בונד - ספקטר

סצנת הפתיחה הדרמטית והערוכה להפליא, מסתיימת כשג’יימס בונד אוחז טבעת עם צורת תמנון מוטבעת עליה. טבעת השייכת לארגון סתרים בשם ספקטר.

התקרית במקסיקו גורמת לג’יימס לבעיות עם M הבוס והוא מושעה מתפקידו.
בינתיים בלונדון, פועלים כלל זרועות הבטחון הבריטיים, בראשות C, לאיחוד. ובאותה נשימה לביטול תוכנית הסוכנים -00 בה מועסק ג’יימס.
וכך כשגיימס כביכול מושעה מתפקידו הוא רודף אחרי ארגון הפשע ספקטר. בדרך הוא פוגש לרגע קצר את מוניקה בלוצ’י וליותר מרגע אחד את לאה סדו נערת ג’יימס בונס החדשה.

במאי הסרט מעביר את הצופה בין מדינות ונופים, איטליה, לונדון, מדבריות ופסגות מושלגות כשבאמצע כמו בכל סרט ג’יימס בונד יש הכל מהכל.

יש סצנה ברכבת, שעון עם טיימר, מכונית שיודעת לעשות הכל, מרטיני עם זית, נשים יפות ועדיין זה לא זה.
300 מליון דולר הושקעו בספקטר והציפיות היו בהתאם. זו הפעם הרביעית של דניאל קרייג בתפקיד גיימס בונד  וניכר שהוא קצת עייף. עוד ניכר שמרוב מאמץ והשקעה מפספס הסרט את הצופה.

בשורה התחתונה

חובבי ג’יימס בונד – יתאכזבו, וודאי בהשוואה לסרט הקודם.

חובבי ז’אנר האקשן יתאכזבו אפילו יותר

אחרי 148 דקות של יותר מידי מהכל, ניכר שנתראה בסרט הבא.

 

“ספקטר” – במאי: סם מנדז
השחקנים הראשיים: דניאל קרייג, ליה סיידו, מוניקה בלוצ’י , כריסטוף וולץ, רייף פיינס, בן ווישאו, אנדרו סקוט, נעמי האריס, דייב באטיסטה.
אורך הסרט: 148 דקות.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.