רובין וויליאמס - שחקני קולנוע - איזה סרט

רובין וויליאמס, הקומיקאי האגדי שגילם בין השאר את דמותו של פיטר פן בסרט “הוק”, נפטר הלילה.

 

השחקן רובין וויליאמס נמצא הלילה (11.08.14) מת בביתו שבקליפורניה. מבדיקה ראשונית עלה החשד כי כוכב הקולנוע התאבד. וויליאמס בן ה-63 התמודד לאורך שנים עם התמכרות לסמים ולאלכוהול, וכן סבל מדיכאון. אבל עבורנו, הצופים שגדלו עליו, וויליאמס לא היה זה. עבורנו הוא היה קומיקאי גאון, שגילם לאורך השנים שורה ארוכה של דמויות בלתי נשכחות, קומיות ודרמטיות כאחד: פיטר באנינג (פיטר פן) בסרט “הוק”, הג’יני ב”אלאדין”, אדריאן קרונאוור, שדרן הרדיו המטורלל ב”בוקר טוב, ויאטנם), דניאל הילארד – הלוא הוא גב’ דאוטפייר, הפסיכולוג ב”סיפורו של וויל האנטינג”, וכמובן, לפני שנים רבות-רבות, מורק בסדרת הילדים “מורק ומינדי”.

2014, אגב, תיזכר ככל הנראה כשנה גרועה במיוחד עבור חובבי הסרט “הוק”. רק באפריל השנה, הלך לעולמו גם בוב הוסקינס, אשר גילם את דמותו של הפיראט החביב ויד ימינו (או שמאלו) של קפטן הוק. ניתן רק לקוות שבזאת השנה מיצתה את העניין.

בשנים האחרונות וויליאמס קצת נעלם מן המסכים, כמו רבים בני דורו. ובכל זאת, נותר שחקן עסוק. כשלא היה בצילומי סרט, או פרק בסדרה כזאת או אחרת, שב להופיע במופע סטנדאפ, ורק לאחרונה הופיע שוב בתפקיד הראשי בקומדיה עם מילה קוניס, “האיש הכי כועס בברוקלין”. כמו כן, בקרוב נראה אותו ב”לילה במוזיאון 3″, עליו התכוונו לכתוב רק אתמול, שם חזר לגלם את דמותו של טדי רוזוולט. אבל עבור וויליאמס כל זה כבר לא משנה.

זהו עולם עצוב יותר כשחיוכו הכובש, צחוקו העז והאנרגיה התזזיתית של רובין וויליאמס אינם נמצא בתוכו. אבל לפחות הותיר לנו מורשת אדירה של סרטים קלאסיים ומלאי קסם. באופן אישי, בשבילי, תמיד יהיה וויליאמס פיטר פן, עומד עם ידיו על מותניו וקורא בקול גדול!

 

באנגראנג, רובין, ותודה על כל הסרטים!

 

Leave a comment

Your email address will not be published.