הסרט הראשון בשלב השני של היקום הקולנועי של מארבל הגיע לבתי הקולנוע ביום רביעי שעבר. בזמן שרוב עם ישראל עמד בפקקים בדרך לשמורות טבע או ניסה לעכל מצות, לא פחות מ12 גיבורי על התחלקו לשתי קבוצות והתעמתו ראש בראש במשך 147 דקות.

קפטן אמריקה הוא הסרט היחיד של מארבל שההמשך שלו (חייל החורף) נחשב ליותר טוב מהסרט הראשון (קפטן אמריקה: הנוקם הראשון). תוסיפו לזה את העובדה שהסיפור של “מלחמת אזרחים” הוא אחד הפופולאריים בקרב חובבי הקומיקס, את ההופעה של בלאק פנתר וספיידרמן בטריילרים ותקבלו סרט שרף הציפיות ממנו הוא אחד הגבוהים בהיסטוריה של מארבל ושל הסרטים מבוססי הקומיקס בכלל. אה, וגם את העובדה שהוא יצא חודש בדיוק אחרי “באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק” – הסרט שמהווה את יריית הפתיחה ליקום הקולנועי של די.סי, המתחרה הכי גדולה של מארבל.

מבחן התוצאה:

“קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים” הוא אחד הסרטים הכי טובים של מארבל עד עכשיו. הייתי מרחיק לכת וממקם אותו בשלישיה הראשונה יחד עם “הנוקמים” הראשון ו “שומרי הגלקסיה”. היכולת של האחים רוסו שביימו את הסרט לאזן הומור עם אמירה אנטי ממסדית/אמריקאית (שבאופו אירוני היא אחד המוטיבים העיקביים של קפטן אמריקה), ואקשן מהמדרגה הראשונה עם רגעים טעונים רגשית היא לא פחות ממדהימה.
ההימור הגדול ביותר של מארבל בסרט הזה ללא ספק היה עומס הגיבורים. להכניס 12 גיבורי על לסרט אחד מבלי שזה יראה מאולץ שכמה מהם הקהל בקושי מכיר נשמע אפילו קצת כמו משימה חסרת סיכוי. עם כל ההתלהבות מהחזרה של ספיידרמן הביתה אחרי שנות הגלות אצל סוני, 90 אחוז מהבאז וההייפ שליוו את יציאת הסרט בערוצי היו טיוב השונים הייתה השאלה האם הסרט לא יהיה עמוס מדי. במיוחד בחודש האחרון, מאז ש”שחר הצדק” הוכיח שגם סרט עם 3 גיבורים ונבל אחד יכול להיות, איך אומרים, צפוף. התשובה לשאלה הזאת היא: ממש לא. הסרט כמובן מתמקד בעיקר בקפטן אמריקה ואיירון מן, אבל מאפשר זמן מסך והיכרות מספיק עם כל דמות. סצנות הקרב בין הדמויות עולות על כל דמיון ומדהימות ויזואלית וכוריאוגרפית, והאפקטים אמינים מאי פעם.
הנפילה הקטנה: ככל שהיקום של מארבל הולך ומתרחב, כך גם הסרטים שלהם. למרות שהקצב של הסרט מדויק ומאוזן מאוד, כמעט שעתיים וחצי זה קצת יותר מדי ארוך. זה עדיף לדעתי על פני הנטיה של סדרות סרטים אחרות לפצל סרטים לשניים – אהם אהם הארי פוטר, דמדומים, משחקי הרעב, מפוצלים והרץ במבוך, ובכל זאת הסרט מרגיש מעט נמתח לקראת סוף המערכה השניה.
סיכום: יותר ניצחון מאשר מלחמה. רוצו לראות!

Leave a comment

Your email address will not be published.