כשמר באום של אסי דיין פגש את מר אלטמן של פיל אלדן רובינסון, התוצאה היא “האיש הכי כועס בברוקלין”.

שלושה שבועות בלבד לאחר שנפרדנו מאסי דיין צפוי להגיע למסכים בישראל הסרט “האיש הכי כועס בברוקלין”, בכיכובם של רובין וויליאמס, מילה קוניס ופיטר דינקלג’. הדרמה הקומית, מבוססת על הסרט “מר באום”, אותו כתב וביים אסי דיין ב-1997, ובו כיכב בתפקיד הראשי. הגרסה האמריקאית של הסרט העבירה אותו מישראל לארה”ב והפכה את מר באום למר אלטמן – הנרי אלטמן למקרה שתהיתם.

הנרי אלטמן, כמו הדמות עליה הוא מבוסס, אינו אדם שמח, בלשון המעטה. הוא עורך דין מחוספס, מריר ועוקצני שרע לו והוא מורגל ביצירת ימים רעים גם לסובבים אותו. אך האם יש מתחת למעטה הזה יותר מן הנגלה לעין? סביר להניח, כי אחרת לא היה סרט. העלילה מלווה את אלטמן ביום שמתחיל בצורה סטנדרטית אך מידרדר במהירות למה שנראה כהיום הגרוע ביותר – וכנראה גם האחרון בחייו.

לאחר יום עבודה קשה, במהלכו היה מעורב גם בתאונה, אלטמן מוצא את עצמו ממתין בחוסר סבלנות במרפאה. גם לד”ר שרון גיל (מילה קוניס) היה יום לא פשוט. היא מותשת ועצבנית ותגובתו של אלטמן לבשורה כי יש לו מפרצת במוח לא עוזרת. כאשר המטופל העצבני דוחק אותה לפינה, הרופאה הצעירה מודיעה לו שנותרו לו 90 דקות בלבד לחיות.

מאותו רגע יוצא הנרי למסע מטורף נגד השעון, כשעליו להתמודד עם הבשורה על מותו המתקרב ועם רצונו לנסות ולתקן כמה מן העוולות אותן ביצע במהלך חייו: הוא מנסה ליישב את ההדורים עם אשתו, עמה הוא עומד על סף גירושין ועם בנו, אותו הרחיק מעליו.

באותה עת, ד”ר גיל, שההבנה של מעשיה מחלחלת בה, מנסה לאתר את המטופל כדי לתקן את הטעות לפני שיהיה מאוחר מדי.

בעודו מציג את יומם של השניים, בעודם רצים במרדף אחר טעויותיהם ומנסים לתקן אותן, הסרט מציג את השלכות הבחירות שלנו על חיינו ואת דרכם של החיים להפתיע בתפניות בלתי צפויות. באופן זה, “האיש הכי כועס בברוקלין” מזמין את הצופים לעצור לשעה קלה, להסתכל מבחוץ על החיים, דרך חייו של אלטמן, ולהעריך מחדש את סדר העדיפויות שלנו מה שחשוב לנו באמת.

חבל שאסי דיין לא זכה לראות את העיבוד האמריקאי ליצירתו. בטח היה למר באום משהו להגיד על זה…

האיש הכי כועס בברוקלין יעלה לאקרנים בישראלי ב-22.05.2014

 

Leave a comment

Your email address will not be published.