שומרי הגלקסיה - סרטי קומיקס - איזה סרט

שומרי הגלקסיה – באדיבות פורום פילם

בעוד שבוע זה קורה – הבכורה של “שומרי הגלקסיה”, גיבורי הקומיקס החדשים להגיע אל המסך הגדול

תושבי כדור הארץ פגשו את “שומרי הגלקסיה” לראשונה ב-1969, כחלק מן היקום הבדיוני של חברת הקומיקס “מארוול”, והומצאו על ידי ארנולד דרייק וג’ין קולן. שומרי הגלקסיה הם צוות פורעי חוק מן המאה ה-31, שכל אחד מחברי הצוות הוא השריד האחרון מעולמו. בכך, בעצם, הרחיבו מארוול את עולמם אל מחוץ לגבולות כדור הארץ ומערכת השמש.

שומרי הגלקסיה עברו גלגולים רבים, אולם הגיבורים אותם נפגוש בסרט הקרוב משתייכים לקבוצה החדשה של השומרים, אשר הושקה ב-2008, על ידי דן אבנט ואנדי מנינג. לאחר הסאגה המתמשכת של “הנוקמים”, אשר החלה כבר בריבוט של “הענק הירוק”, בכיכובו של אדוארד נורטון, הרחבת היקום הקולנועי באמצעות האופוס החללי של “שומרי הגלקסיה” היה רק מתבקש.

לדברי המפיק קווין פייג’, “שומרי הגלקסיה הוא הסרט המאתגר ביותר שעשינו מאז ‘איירון מן’ ובדיוק מהסיבה הזו זה הסרט הכי מלהיב שעשינו מאז ‘איירון מן’. זה אומר שאנחנו יכולים להפתיע אנשים ולהצליח מעבר לציפיות. כשהלכתי לקולנוע בתור ילד רוב הדמויות – אינדיאנה ג’ונס, מרטי מקפלי, הגרמלינס – היו חדשות לגמרי עבורי ולא שמעתי עליהן קודם לכן. אני אוהב את הרעיון להציג מקוריות ולמרות שזה מבוסס על הקומיקס המעולה שהיה, בגלל שמעט אנשים מכירים את הקומיקס הזה, אני מקווה שזה מרגיש מאד חדש ומאד מרענן באותה הדרך שכל הסרטים האלה בשנות השמונים היו עבורי כשהייתי ילד.”

אבל לא רק חומר הגלם ממנו מופק הסרט מסקרן. גם בימאי הסרט, ג’יימס גאן, הוא בחירה מעניינת. גאן עומד מאחורי התסריט לסרט סקובי-דו, שהתגלה כלהיט שהרוויח למעלה מ-400 מיליון דולר בארה”ב וברחבי העולם. משם, המשיך וכתב ב-2004 את התסריט ל”שחר המתים”, עם ג’ורג’ רומרו. ב-2006 כתב וביים את “Slither”, שנבחר לסרט האימה הטוב ביותר באותה שנה. ב-2008 כתב וביים את “Super”, סרט עצמאי ואידיוטי להפליא, בכיכובם של אלן פייג’, ליב טיילר וקווין בייקון. אז נכון שאף אחד מן הסרטים האלה אינו בקנה המידה של “שומרי הגלקסיה”, אך הרקורד המעניין והמגוון הזה עשוי להיות בדיוק סוג הוורסטיליות הדרושה בשביל סרט מהסוג הזה, שמשלב הומור, אקשן וקומיקס.

משתתפת מעניינת נוספת בסרט, היא זואי סלדנה, המגלמת את דמותה של המתנקשת גאמורה. זואי בונה לעצמה בהדרגה מוניטין ראוי לציון בסרטי מדע בדיוני. היא גילמה את נייטירי, הדמות הנשית המרכזית ב”אווטאר”, של ג’יימס קאמרון, וכן את אורורה ב”מסע בין כוכבים” של ג’יי. ג’יי. אברמס. כמו כן, היא אינה זרה לתפקיד המתנקשת, לאחר שב-2011 כיכבה בתפקיד קטליינה המתנקשת, בסרט “קולומביאנה”. בימים אלה, מש”שומרי הגלקסיה” כבר בדרך לבתי הקולנוע, סלדנה מצטלמת לסרטי ההמשך של “אווטאר”, כל שלא מן הנמנע שנשמע עליה עוד הרבה.

 

שומרי הגלקסיה ינחתו בישראל ב-31.07.2014.

אורך הסרט: 122 דק’

פורמט: דו-ממד, תלת-ממד ו-IMAX

האתר הרשמי של “שומרי הגלקסיה”

Leave a comment

Your email address will not be published.