דיס איס ספרטה 2!

ביום חמישי הקרוב (6.3.14) יעלה בקולנוע אחד הסרטים המסקרנים והמצופים של התקופה האחרונה “300 – עליית האימפריה”. לכבוד הפרמיירה החגיגית, קבלו את מצעד 10 הסיבות ללכת לראות את 300:

1. בלי להרחיב את המילים על הפקת הסרט, פשוט תציצו לסרטון מאחורי הקלעים שלו (באדיבות גלובוס גרופ):

2.  תמיסטוקלס – אם אהבתם את ליאוניידיס (ת.נ.צ.ב.ה), תמותו על המפקד היווני תמיסטוקולוס. השחקן סאליבן סטייפלטון נכנס לנעליו הגדולות והבועטות של ג’רארד באטלר בסרט החדש. לפחות בגזרת השרירים הוא בהחלט נותן לו פייט.

3. זאק סניידר – הבמאי של הסרט הראשון לא נטש את הפרוייקט החדש. למרות שהוא לא מביים את הסרט הוא עדיין אחראי על ההפקה והתסריט שלו.

4. נועם מורו – מי שכן מביים את הסרט הוא נועם מורו, ישראלי לשעבר ובוגר בצלאל, עבורו מדובר בפרוייקט ההוליוודי הגדול ביותר שהופקד בידיו עד כה. ככה שמי שמנצח על ההתגוששות האפית בין האימפריות העתיקות, הוא בכלל משלנו 🙂

5. קסרסס – רודריגו סנטורו הברזילאי שב לגלם את דמותו של המלך-אל (המוזר לאללה) של הפרסים, עם שם שנשמע כמו מכונת צילום. אגב מי שלא מעודכן – את המלך הזה כולכם מכירים טוב יותר בשם העברי שלו. קסרסס הוא בכלל אחשוורוש. ככה שזה לא הוא בכלל, זה הכל בגלל המן הרשע. אקטואלי לפורים!

6. פרנק מילר – כמו הסרט המקורי, גם הסרט החדש מבוסס על רומן גרפי של מילר. כבר הוכח מספר פעמים בעבר שאם עושים את זה נכון, הרומנים של מילר הם מתכון בטוח ללהיט קולנועי. ע”ע סין סיטי.

7. כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים! – הקרב האפי בין הצבא היווני והפרסי בסרט החדש מתרחש הפעם בים. הרבה ספינות, הרבה סערות, הרבה מפרשים. אם זה נראה טוב על הקרקע, אפשר רק לתאר כמה טוב זה ייראה בלב הים.

8. לנה הידי – לפני שלנה הידי הייתה סרסי לניסטר, המלכה התחמנית ממשחקי הכס, היא הייתה גורגו מלכת ספרטה. שמונה שנים אחרי, היא חוזרת לגלם את הדמות בסרט החדש.

9. ארטמיסיה – הבד גאי בסרט הוא בכלל בכלל בד גירל! אווה גרין נכנסת לנעליה של ארטמיסיה, מפקדת הצבא של קסרסס ונחושה לעשות ליוונים את המוות (תרתי משמע). בעיקר בגלל שכל משפחתה נהרגה על ידי יוונים כשהייתה קטנה. גם יפה וגם קשוחה!

10. קץ’ פרייזס חדשים –  הסרט המקורי הביא לנו את “This is Sparta” ו-“Tonight we dine in hell”. מה יהיה הביטוי החדש שיתפוס בסרט החדש? פשוט תראו את הטריילר ותבחרו (באדיבות גלובוס גרופ):

 

Comments (1)

Leave a comment

Your email address will not be published.