טוב חייבים להגיד את זה, העונה הזאת מאכזבת!

מה שתמיד אהבנו בסדרה שבסוף כל פרק שאלנו את עצמנו, האם באמת כך מתנהלת הפוליטיקה בחדרי חדרים? אבל כאשר הסדרה מנסה להפוך יותר ויותר לפוליטיקה שמתנהלת כלפי חוץ, היא נהיית גרועה, נקווה שיתקנו את זה בעונה הבאה, אם תהייה.

פרנק מגלה אחרי לוויה של שלושת חיילים שנהרגו באפגניסטן,  שהמעומדת לרוץ נגדו (למרות שהוא הבטיח לא לרוץ) היא גברת הת’ר דאנבר היועצת המשפטית לממשלה, שניצבת בפני בית המשפט העליון, בעקבות המקרה של קסאם מחמוד שנפצע ובני משפחתו נהרגו בתקיפת מזל”טים והשאלה: האם הרג של מעטים, כדי להציל רבים הוא מוסרי? אבל מה שמלחיץ באמת את פרנק שדאנבר כבר הצליחה להעלים נשיא אחד כאשר בעונה הקודמת היא חקרה את ווקר. והאם היא תצליח לעשות את זה גם לו? ומה יש לו להציע לה כדי שהיt לא תרוץ? אני רק יכול לגלות לכם שסוף סוף יש מול פרנק מתמודדת ראויה.

הקטע אולי הכי מטלטל בעונה הזאת הוא: הפגישה בין פרנק למחמוד, שאולי מצליחה להראות את הצד של מקבלי ההחלטות ואת התחום האפור בו הם חיים והקווים הדקים המפרידים ביניהם ומעוררת בפרנק הרבה שאלות פילוסיופיות, האם הוא מוצא את האמונה או הולך להפוך לאדם יותר מוסרי? בסוף הפרק יש תשובה מצחיקה, אבל אמתית.

בינתיים קלייר מנסה לקדם באו”ם את כניסתה של ארה”ב למזרח התיכון במטרה להביא לה יציבות, כאשר הרוסים מטילים על כך ווטו, קלייר מנסה לנווט בשטח לא מוכר, אבל כאשר עוצרים ברוסיה את מייקל קורגן – אקטביסט למען זכויות הקהילה במטרה לשמש כקלף מיקוח, לראות אותה ואת פרנק מנסים להתנהג כשני קולגות נראה מוזר ופוגע ביכולת שלהם לעבוד כצוות.

גווין אורסיני ממשיך להריץ את הקסם שלו עם המחשבים של הFBI במטרה למצוא את ר’ייצל ויגרום לכם להבין עד כמה הממשלה יודעת עליכם הכל, נראה שהחבר היחיד שלו הוא דאג, שני המתבודדים האלה מצאו אחד את השני, אבל כמה זמן תחזיק האחווה הזאת מעמד? גווין עוזב את האזור הבטוח שלו – המחשבים ונוסע לפגישת A.A. במטרה לפגוש את ליסב וולימאס – חברה של רייצל וגם המאהבת שלה מהעונה הקודמת. האם הכל זה משחק או שיש שם ניצני אהבה?

הקטע שגורם לנו לטיפה תקווה להמשך העונה הוא כאשר דאג מנסה להיכנס לצוות של דאנבר, האם הכלב הפך את עורו? או שיש לו מטרה נסתרת?

 

Leave a comment

Your email address will not be published.