הסדרה מעלה הילוך כבר בדקות הראשנות של הפרק השני, כאשר מלכת הקרח – קלייר אנדרווד (רובין רייט – כנס העתידנים) שמנסה לסלול לעצמה דרך משל עצמה ולהפסיק להיות רק האישה בצללים שתומכת בפרנק, יושבת מול הוועדה למינו שגרירים באו״ם ומאבדת שליטה על המצב. דבר שמאוד נחמד, לראות אותה סוף סוף במצב פגיע.

בינתיים לפרנק גם אין חיים קלים. ראשי המפלגה הדמוקרטית מודיעים לו בפגישה מאוד קצרה שהם אינם תומכים בתוכנית שלו ״אמריקה-עובדת״ ולא במועמדותו למירוץ לנשיאות 2016, ״אתה אפילו לא נבחרת למשרה מלכתחילה״ משפט שאני אישית הייתי נזהר להגיד לנשיא ארה״ב. האם בין הזוג שכל כך הדהים אותנו, בכך שאהבה יכולה לבוא בכל מיני טמפרטורת אפילו מתחת לאפס, מתחילים להיווצר שברים, בגלל שפרנק נקרע בין המלחמה בהחזקת התפקיד שלו או קידום המעמד של קלייר?

גם פרנק וגם קלייר מקבלים שיעור מפתיע אותם בכלל הראשון בפוליטיקה ״אל תסמוך על אף אחד״: פרנק – כאשר הוא מגלה שטרי וומאק (קרטיס קוק – שאטר איילנד) שעליו הוא סמך בעצם היא זה שמערר על שלטונו. קלייר – שסמכה על ההסכם שלה עם סנטור הקטור מנדז (בניטו מרטינז – המגן) שלא יטרפד את התוכניות שלה.

רמי דנטון (מהרסהלה עלי) שתופס במה יותר גדולה לאורך הפרקים, מנסה ללהק חזרה את גק׳י שארפ (מולי שארפ – דאדווד) לצוות אנדרווד, למרות שכרגע היא נמצאת בזוגיות, סיפור האהבה המתוסבך שלהם נראה רחוק מלהיגמר. האם לערבב עסקים והנאה זה דבר טוב או רע? ימים יגידו.

בפעם האחרונה שעיתונית חיטטה מדי הרבה בעסקים של משפחת אנדרווד היא נעלמה, אולי כדאי להזהיר העיתונאית אילה סעיד לפני שיהיה מאוחר מדי. למרות ההבדלים בינהם דאג וסת׳, שלמרות שלא ברור האם בכלל קיים בניהם קונפליקט או לא הם היחידים שנראה שעדיין מצליחים לשחק משחק מכובד.

בקיצור היה פרק טוב, למרות שהצפיות שלי היו הרבה יותר גבוהות מהעונה הזאת בתקווה לשיפור.

ציטוט אהוב: ״הם חושבים שזה טוב מכדי להיות אמיתי, והם צודקים״

פרק 2:

Leave a comment

Your email address will not be published.