אחרי שהתאוששתי מהפרק החדש של “המתים המהלכים“, אני יכולה לומר בלב שלם שאני שונאת את הסדרה הזו. לא באמת, אבל למה הם כל הזמן הורגים את האנשים שאני הכי אוהבת? למה? אל תדאגו, אני לא אהרוס לכם את כל הפאן, אבל דעו לכם שבסוף הפרק בכיתי, והרבה. למרות הקצב האיטי ביותר באופן מפתיע של הפרק הראשון אחרי הפגרה, והדימויים הסוריאליסטים שלא מאפיינים שום דבר שראיתי בסדרה זו עד עכשיו, אני יכולה לומר שהם בהחלט חזרו ובגדול.

אתחיל בלציין כמה התגעגעתי לסדרה הזו בחודשים שהייתה בחופשה. חיכיתי וחיכיתי שהיא תחזור וכמובן שכשהיא חזרה היא שוב שברה לי את הלב. טוב נו, כבר התרגלתי. החברים נמצאים כרגע במעבר בין המקום הבטוח בו היו זמן רב מאוד שהוא הכלא, לבין מציאת מקום חדש לחיות בו. או לפחות לנסות. אבל לפני הכל, הם לוקחים את נוח הביתה, לאימא שלו ושני אחיו התאומים. הוא כל כך חמוד ובאמת מאמין שהם עדיין בחיים, למרות שכל מה שראינו עד עכשיו מעיד על כך שכנראה שלא.

נוח מגיע משכונה מגודרת ולכן הוא בטוח שהאנשים שם שרדו, אך כשהם מגיעים הם מגלים, שכמו בכל מקום שהם היו בו עד עכשיו, גם פה אין ניצולים. נוח מתפרק באמצע הכביש כאילו רק עכשיו הוא גילה שיש אפוקליפסה בעולם ושזומבים אכלו את כולם. נדמה שלמרות המציאות הכואבת בה הוא היה עד עכשיו, הוא באמת האמין שיש סיכוי שהם עוד בחיים. ריק החמוד מכולם עשה את המסע בשביל בת’, או יותר נכון לכבודה אחרי שהיא מתה בבית החולים באופן טרגי למדי.

גלן, ההוא שבהתחלה ממש הציל את ריק באטלנטה, מפקפק ביכולות של ריק להנהיג ולקחת החלטות נכונות ולמען האמת אני לא יכולה לומר שהוא טועה. כמעט כל החלטה שריק לקח לגבי התנהלות הקבוצה במשך העונות גרמה למוות אחד לפחות ולרצף אירועים שהשפיע על חיי כל הניצולים, לא תמיד לטובה. אבל בכל זאת, אם אני הייתי נתקעת באמצע ארצות הברית מוקפת בזומביים, הייתי רוצה שריק יהיה לצידי. וגם מישון כמובן. מצחיק שבדיוק ברגע שחשבתי על זה שאם כבר כלי נשק בסוף העולם, אז חרב, החרב שלה איכזב וגרם לי לשקול מחדש את בחירתי. מזל שריק היה שם להצילה.

לסיכום, הזומביים חזרו ואיתם הבהלה, הגועל והדמעות, הריגושים והרגעים הקטנים שמזכירים לכולם למה כן שווה לחיות בעולם הארור הזה למרות הכל. אני חייבת לציין שהיה מאוד נחמד לראות את כל דמויות העבר שצצו להן במשך הפרק בדמיונו של טייריס, במיוחד את בת’ שלא מזמן איבדנו ואת שתי הילדות הקטנות שהוא וקרול דאגו להן. לפחות אנחנו יודעים שכל הדמויות שאהבנו נמצאים כרגע במקום טוב יותר. עכשיו רק נותר לגלות לאן ריק וחבורתו יחליטו לנסוע, ומה מחכה להם בדיוק בוושיגנטון. המשך יבוא.

שתי הדקות הראשונות של פרק 9:

Comments (1)

Leave a comment

Your email address will not be published.