שוב כל החבורה יחד, בהנהגתו של ריק המזוקן והרזה ביותר. זו הפעם הראשונה שאני זוכרת מאז תחילת הסדרה שהם פשוט נודדים ללא שום בסיס, מטרה או יעד ספציפי. חוץ מהעיר וושינגטון, שגם שם הם לא בטוחים מה מחכה להם. הם עייפים, רעבים ומתאבלים על יקריהם שאבדו להם במשך הפרקים האחרונים ונדמה שהם לא מצליחים למצוא רגע אחד להתאפס על עצמם כמו שצריך.

החבורה איבדה הרבה אנשים לאחרונה והם מתחילים להישבר נפשית, בנוסף להישברות הפיזית האיטית שהם חווים. מגי לא מצליחה למצוא סיבה להמשיך להילחם אחרי שאיבדה את אביה, אחותה ואת אמונתה באלוהים. סשה כועסת על העולם האכזר שלקח ממנה את שני הגברים שהיו כל עולמה. ודריל, איבד את הבן האדם היחיד שהעז לחשוף בפניו את רגשותיו (חוץ מקרול). המצב לא נראה טוב בכלל, ואת זה מחזק יוג’ין במשפט שהוא לעולם לא באמת נכון בעולם שלהם “זה לא יכול להיות יותר גרוע מזה”. יוג’ין, תהיה בטוח שזה כן.

אחרי שעות של הליכה החבורה נתקלת בפתק שכתוב בו “from a friend” וערמה של בקבוקי מים, אותם הם בוחרים כמובן לא לשתות. בתזמון מושלם מתחיל לרדת גשם ונותן להם את המים שהם כל כך היו צריכים. הם מוצאים מחסה מהגשם באסם ישן שדריל ראה בזמן שהלך הצידה לבכות על בת’ ושם הם ישנים בלילה. אבל פה לא נגמרות הבעיות, כי זה אף פעם לא כזה פשוט הרי. את ההמשך אני לא אספר, אבל כן אומר שיכול להיות שתראו נס או שניים.

שני הקטעים הזכורים לי ביותר בסדרה הזו עד כה, זו הסצנה בה בוב מתעורר קשור לעמוד ומסתכל למטה כדי לראות שאין לו את הרגל, וברקע גברים בהמתיים אוכלים מבשרו. והסצנה השנייה היא זו שרואים ב קולר של כלב מונח על הכביש וברקע אנשים אוכלים את בשרו. אני לא יודעת אם זה הקניבליזם או ההמחשה הכל כך מצמררת של הישרדות אנושית במצב הכי רע שניתן לדמיין.

זהו פרק מיוחד במינו, שמחזיר אותנו לסיפור האנושי בעולם שכמעט אין בו חיים. ריק מספר להם בלילה על סבו שהיה קם בזמן המלחמה כל בוקר ואומר לעצמו שהוא כבר מת, עד ליום שהוא יצא חי מהמלחמה. הוא אמר שגם הם בעצמם המתים המהלכים, והייתה לי צמרמורת קלה. הוא הסביר להם שרק ככה הם יצליחו לשרוד. הם הולכים מעל האדמה אבל הם גם מתים בעולם ששכח אותם ממזמן. זו הפעם הראשונה שמאזכרים את שם הסדרה בתוך הדיאלוגים עצמם ופתאום לרגע, הכל היה לי ברור כל כך.

המתים המהלכים – עונה 5, פרק 10:

Leave a comment

Your email address will not be published.