אתחיל בלומר שאין כעת ספק שריק גריימס הוא האבא הכי חתיך שהיה אי פעם היה בסדרת טלוויזיה. כשהוא והחברה מגיעים לעיירה המוזרה הזו באמצע שום מקום הוא נכנס ראשון עם ג’ודית על יד אחת, זקן ארוך כמו שאנחנו אוהבים ומבט של רצח בעיניים. מה עוד אפשר לבקש. ומעבר לכך, מדובר בפרק מעולה שסוף סוף מרמז על עלילה חדשה ומתרקת שריק ומשפחתו הולכים לעבור יחד.

העיירה הזו נשמעת יותר מידי טוב כדי להיות אמיתית, אבל במשך הפרק הזה אנחנו מגלים שדווקא לא. זה פשוט המצב פה, ואולי בכלל ריק וחבורתו הם אלו שהאחרים צריכים לפחד מהם. כמו כן, נזכרנו בפרק הזה מה מפריד ומבדיל אותנו מהחיות, ומהם הדברים הקטנים שמהווים את המשמעות לאנושיותנו- מים זורמים, חשמל ותספורות. ריק מתקלח אחרי שכבר האמין שלעולם לא ייראה יותר מקלחת. הוא מתגלח ובפעם הראשונה מהפרק הראשון אנחנו רואים אותו נקי ומסודר. גם השכנה הנחמדה עוזרת למראהו ונותנת לו תספורת, ככה שייראה באמת כמו בן אדם. ועוד איזה בן אדם.

הסדרה הזו כל הזמן נותנת תחושה שמשהו רע עומד לקרות והכל עומד להיגמר בכל רגע, אבל הפרק הזה פתאום נתן לנו קצת תקווה. אולי הם יוכלו לבנות לעצמם שם חיים, לגדל משפחות וילדים ולחיות שם לנצח נצחים? כנראה שלא, כי אחרת פשוט לא תהיה סדרה. אני כל הזמן חיכיתי שמשהו יקרה, עד שזה קרה, ועכשיו אני סקרנית לדעת מה באמת עומד מאחורי המקום ה”מושלם” הזה אליו הגיעו.

דמויות חדשות נכנסו אל חיינו גם כן. אישה נאה במיוחד ונעימה המנהלת את המקום, השכנה הספרית ועוד כאלה וכאלה שמנסים לשרוד. אבל בתכלס, אין להם מושג איך להתמודד עם האיום האמיתי המרחף מעל ראשם יומם וליל, הלוא הם המתים האהובים עלינו שרעבים לבשר טרי. האם החברה יעזרו לעיירה הזו לשרוד, או שמה יש להם תוכניות אחרות בנידון? אין לי מושג אבל אני מתה לגלות ושמחה מאוד על העלילה החדשה שאנו עומדים בפתחה.

פרק 12:

Leave a comment

Your email address will not be published.