באופן מסורתי לשיימלס, גם פרק 4 נפתח עם פרנק מעולף במקום ציבורי, הפעם מכוסה חרא של יונים, בלי שום זיכרון מהלילה שלפני. פרנק יודע שזה היום בו הוא צריך לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח ורץ לביתה של עורכת הדין שלו כדי לאסוף את השלל. כשהוא מגיע אליה הוא מגלה שהוא כבר קיבל את הכסף, אבל הוא לא זוכר דבר. מפה, מתחיל המרדף אחרי גילוי האמת, בדומה מאוד לסאגת “בדרך לחתונה עוצרים בוגאס” שבסופו נגלה כמובן, שהוא בזבז הכל אבל על מה? תראו ותגלו.

הסדרה מתבגרת ויחד איתה גם ילדי משפחת גאלאגר. דבי כבר אישה קטנה, קרל פושטק עדיין, אבל כמתבגר מסתמן כמסוכן יותר לעצמו וסביבתו וליאם, שמשום מה בעיני נראה אותו הדבר כמו שנראה בפרק הראשון של הסדרה, וגם אז הוא לא דיבר הרבה. ליפ מסתמן כהצלחה היחידה שהולכת לצאת מכל השכונה הארורה הזו, ואיאן נראה בינתיים בסדר, אבל מיקי שומר עליו בארבע עיניים אחרי מה שפיונה וליפ סיפרו לו על היסטוריית מחלות הנפש במשפחה. וטוב שכך.

רוב הפרק עוסק בחיפוש של פרנק אחר כספו, כשבליבו תקווה שהוא עוד ימצא את אוצרו האבוד עד סוף הפרק. אבל למה שלפרנק גאלאגר יתנו סוף שמח כשאפשר להרוס לו את החיים שוב פעם, ובצורה כל כך יצירתית. ופיונה, הו פיונה. היא כל כך מאוהבת בגאס החתיך שזה מעורר קנאה. היא חיה את החלום – פגשה מוזיקאי חתיך, נדלקה עליו ברגע אינטימי בו הייתה מעורבת גם גיטרה, גילתה שגם הוא בעניין שלה ומאז ועד עכשיו הם לא מפסיקים להזדיין. מקסים, אני גם רוצה אחד כזה בבקשה. הם כל כך מאוהבים שהם מחליטים לקחת את הקשר שלהם לשלב הבא בדילוג של כמה שנים. לא אומר מה בדיוק הם עשו אבל כן אומר שזה כולל גומיות אלסטיות וכומר.

אחרי כל זה הגענו לפרק 5, פרק מעולה! זה הפרק בו סמי עוברת את טקס החניכה אל תוך משפחת גאלאגר. היא לא הכירה את פרנק כל חייה ומעולם לא היה לא אבא, כך שמבחינתה אבא הוא כמו שרואים בסרטים. מה שהיא לא יודעת זה שהיא קיבלה אחד מסרט אימה. פרנק מבטיח לסמי טריילר חדש אחרי שהוא פוצץ את שלה והיא בטוחה שהוא באמת הולך לקנות לה אחד. כזו חמוד, וזנותית. בינתיים צ’אקי ישן על הספה בסלון והיא מוצאת לעצמה סידור לינה מידי ערב בבר. לבסוף, כשגם היא מגלה שפרנק אבא חרא, דבי מעדכנת אותה שהיא עברה את טקס החניכה למשפחה ועכשיו, במקום להתאכזב בכל פעם מחדש, נקווה שהיא פשוט תפסיק לצפות ממנו לדבר. אבל היא כזו טיפשה, כנראה שזה לא יקרה.

בשלב זה של העונה אני חייבת לדבר קצת על ורוניקה וקו. מה קרה להם? הם היו הזוג האהוב עליי בטלוויזיה, עם אהבה מטורפת ותשוקה בלתי נגמרת ופתאום הוא הפך לאימא והיא לגבר חרמן וממורמר שלא מקבל סקס. ורוניקה יוצאת בפרק הזה עם פיונה ועוברת חוויה שאני מאחלת לכל בחורה לעבור לפחות פעם בחיים, אך זה מוביל לתסכול ולריבים בבית ולמען האמת, קשה לי להגיד לאן הסיפור הזה הולך. מה, ורוניקה תעזוב את הבית ותשאיר אותו עם שתי הבנות? נראה, בנוסף, אני מאוד מקווה שהשיער של קווין יצמח בחזרה כי ככה הוא פשוט מפחיד.

ליפ מגיע לבית החופשה של חברה שלו מהקולג’ שהוריה שונאים אותו, אבל לבסוף מגלה שבעצם יש לו יותר במשותף עם אבא שלה מאשר איתה. אני רואה פה אור בקצה המנהרה ומקווה שבזכות האבא הזה ליפ יצליח לברוח מהשכונה סופית, למצוא עבודה טובה ולהוציא את כל המשפחה שלו מהזוהמה שהם חיים בו. “שיימלס חיים בגבוה” נשמע לי כמו סדרה מעניינת מאוד! איאן שוב מאבד את זה והפעם מיקי לא מצליח להשתלט על המצב והג’ינג’י האהוב בורח עם יבגני הקטן לאלוהים יודע לאן. דבי לומדת ללכת מכות וסוף סוף תוכל להגן על עצמה כמו שצריך מול הכלבות בשכונה. וקרל ממשיך למכור סמים באופן כושל, כמו כל דבר שהוא עושה, ואני צופה לו עתיד פרנקי למדי.

פיונה, נשואה באושר, מתעכבת בלספר למשפחה, מוצאת את עצמה בלחץ וחרדות. מזל שגאס כזה גבר חזק ואיתן והוא עומד לצידה גם ברגעים הקשים. אני לא אספר לכם את הסוף של הפרק המדהים הזה שהשאיר אותי פעורת פה, רק שיש לו הפתעה ענקית בסוף שאני באופן אישי ציפיתי לו, אבל עדיין לא ידעתי איך בדיוק להתמודד איתו. לפיונה אף פעם לא היו חיים קלים אבל משום מה יוצרי הסדרה אוהבים כל הזמן להקשות עליה עוד יותר ואני מאוד מקווה שהפעם היא לא תישבר סופית.

קטע מתוך פרק 4:

 

קטע מתוך פרק 5:

Leave a comment

Your email address will not be published.