אנטמן – חברו הטוב של האדם הוא בכלל נמלה…

איזה כיף ביקום הקולנועי של מארוול! יש המון גיבורי על, יש אספקה קבועה של סרטים וכאשר יוצא עוד סרט חדש לאקרנים הוא שזור ומחובר ליתר העלילות של מארוול וכל הטוב הזה גורם לנו להרגיש מחוברים ובעניינים כבר מהדקות הראשונות.

דמיינו מפגש משפחתי, והפעם זה קורה עם אנטמן שהוא כמו בן דוד רחוק של טוני סטארק, רק שבסוף הסרט כולנו מרגישים שהוא ממש כמו אח.

אנטמן - הגיבור החדש ביקום הקולנועי של מארוול

אנטמן – הגיבור החדש ביקום הקולנועי של מארוול

הפעם נתחיל מהסוף

נתחיל מהסיכום, אנטמן הוא מדע בדיוני כייפי (Pure Science fiction fun) במיטבו, תמהיל נכון של מתח, פעולה והומור יגרום לכם להנות מעוד סרט מארוול משובח, מצד אחד בסגנון קליל וכייפי שמזכיר קצת את שומרי הגלקסיה ומצד שני בסגנון מלא ועמוק כמו שמארוול יודעים לספר כאשר הם משיקים גיבור על חדש. אז לרוץ ולראות ואולי אפילו כדאי לשוב ולצפות פעם שניה, למה? כי כמות המידע שיש בסרט וקשורה לעולם הקולנועי של מארוול היא אדירה, אז לא בטוח שתספיקו לקלוט את כל הקצוות והחוטים שתוו התסריטאים, צפייה נוספת בהחלט יכולה להעמיק עבורכם את החוויה עוד יותר.

את מי כבר אפשר ללהק לתפקיד נמלה?

הליהוק של אנטמן, השחקן פול ראד (Paul Rudd), יכול לגרום להרמת גבה, אחרי הכל מדובר בשחקן משנה שהופיע בסרטי קומדיה כגון “בתול בן 40″ ו”הדייט שתקע אותי”, בדקנו, והכי קרוב שראד הגיע אליו במה שקשור למדע בדיוני ופעולה היה כאשר דיבב את הדמות “דרק דייטל” בסרט האנימציה “מפלצות נגד חייזרים” בשנת 2009. ובכל זאת, אם שמים בצד את נתוני הפתיחה, תוך שניה אחת של צפייה הליהוק מתברר לנו כמושלם, ראד מגלה כשרון רב בתור דמות מיוסרת ובעלת צדדים לא מוצלחים, אך גם כשחק פעולה הוא משתלב בהצלחה רבה, ההומור והציניות שלו יוצרות את הדמות השלמה, מצד אחד חזק, מצד שני יודע לצחוק על עצמו כאשר הוא יודע לבקר גם את עצמו.

ברוכים הבאים לקומיקס - פול ראד

ברוכים הבאים לקומיקס – פול ראד

אז מי זה האנטמן הזה בכלל?

אנטמן הוא קודם כל בן אדם, אסיר לשעבר שנכלא לתקופה למרות שביצע פשע בסגנון רובין הוד כאשר פרץ למחשבי בנק והעביר כספים לכל אותם לקוחות שהבנק עשק אותם במשך שנים. אז נכון פשע, זה פשע ולכן בילה סקוט לאנג שלוש שנים בכלא.

הוא משתחרר לתקופה די מדשדשת בחייו, כאסיר משוחרר קשה לו למצוא עבודה, גרושתו מגדלת את בתו עם בן זוג חדש (שוטר) והוא אינו זוכה לפגוש את בתו כל עוד לא ישלם את דמי המזונות. למרות שסקוט מנסה לחזור לדרך הישר, חברו לשעבר לתא שהשתחרר עוד לפניו, מציע לו לנסות ולבצע שוד קל עם המון כסף, בסופו של דבר מתפתה סקוט לעסקה ויוצא לשדוד את ביתו של פנסיונר שהתקבל דיווח שהוא בחופשה.

למי להעביר את הלפיד?

אז נמשיך ונספר שהפנסיונר הוא לא באמת פנסיונר אלא, ד”ר האנק פים (מייקל דאגלס), מדען, פיזיקאי וחוקר חרקים, העומד מאחורי המצאת טכנולוגיית הכיווץ וחליפת  איש הנמלה. לא נספר יותר מידי כדי לא להרוס, אבל בואו נאמר שכל הקטע של השוד הוא תרגיל מתוכנן בקפידה שהגה ד”ר פים כדי למצוא יורש ראוי ללבוש את חליפת איש הנמלה.

יש תוכנית - ראד, דאגלאס ולילי

יש תוכנית – ראד, דאגלאס ולילי

ולא מדובר רק בללבוש את החליפה, הדיל שמציע ד”ר פים לסקוט כולל משימה מאתגרת של פריצה למעבדה של קרוס (הרשע התורן), בן טיפוחיו של פים שהשתלט על המחקר ואוטוטו מצליח להגיע לפריצת דרך בתחום הכיווץ והכין כבר את החליפה התואמת, היילו-ג’אקט אותה צריך סקוט לגנוב.

אבל אל דאגה, אנטמן לא לבד, לרשותו עומד צבא ענק של נמלים (מסוגים שונים, כולל נמלים מעופפות) שאיתן הוא מתקשר בעזרת כח המחשבה ומשדר מיוחד שבאוזנו, הנמלים הצייתניות שצריכות מנהיג, עוזרות לאנטמן במשימות הקשות ואף מצילות אותו לא פעם מידי השוטרים או הרעים.

סצינת הפעולה הכי ייחודית בסרטי המדע בדיוני של השנים האחרונות

אז הנה יש לנו מנטור בדמותו של ד”ר האנק פים, שכבר היה פעם איש הנמלה וכעת מחפש יורש, היורש הוא גיבור על חדש עם עבר מפוקפק והנבל בכל הסיפור הוא המדען דארן קרוס, בן טיפוחיו לשעבר של פים שהשתלט על מעבד המחקר ורוצה לעשות בטכנולוגיה שימוש בואו נאמר שלא לאמצעי שלום.

באחת מהסצינות בעיצומו של הסרט יש לנו מאבק בין 2 הגיבורים, הטוב, איש הנמלה נגד קרוס הרשע, המדען שלובש את החליפה שהמציא (יילו-ג’אקט) כדי להלחם באנטמן. זירת המאבק היא חדר משחקים בביתה של בתו בת ה-5, תוך כדי המאבק מתכווצים וגדלים בהתאמה 2 הגיבורים והשילוב של מתח, עם משחקי ילדים שהופכים פתאום לאימתניים מספק המון מתח וצחוק כאחד. רק נרמוז לכם לשים לב טוב טוב לרכבת של תומס הקטן שבחדרה של הילדה ונמלה ענקית יכולה בשעת לחץ להראות כמו כלב גדול ומכוער.

מאבקי חרקים - דאגלאס וסטול

מאבקי חרקים – דאגלאס וסטול

לסיכום, כמה טיפים לצפייה נכונה

 • כדי להגיע מוכנים כדאי לצפות בסרטים הקודמים של מרוול, לפחות בנוקמים 2 ובקפטן אמריקה 2 (זה קצת רמז, אבל בהחלט לא עשינו ספויילר).
 • אבל בניגוד לסעיף הראשון, אנחנו יכולים להמר שיש סיכוי טוב שגם מי שמגיע “טאבולה ראסה”, ללא כל הכרות עם היקום הקולנועי של מרוול יוכל להנות. למה? כי הסרט מספיק מצחיק וקליל כסרט פעולה שגם צופים שאינם חובבי הז’אנר יוכלו להנות.
 • כמובן גם הפעם יש להמתין ולצפות עם סיום הסרט בכותרת, כל הכותרות! הסרטון הראשון יספר לכם מי הולכת להיות שותפתו של אנטמן בעתיד והסרטון האחרון (ממש בסוף הכותרות, מיד אחרי התודות לתומס הקטר) יספר לכם מי יגייס את אנטמן לצוות גיבורי העל שלו (לא נספר יותר, מלבד העבודה שכנראה נשוב לראות את אנטמן תוך פחות משנה…)

כמה שחקנים שהופעתם רק משביחה את הסרט  

 • אוונג’לין לילי (Evangeline Lilly), שזכורה לנו כקייט בסדרה אבודים, משחקת את הופ ואן דיין, בתו של האנק פים.
 • מייקל דאגלס (Michael Douglas) האגדי מצטרף לחגיגה כד”ר האנק פים, פיזיקאי וחוקר חרקים,שהמציא את הטכנולוגיה הגורמת לכיווץ ומאוד לא מעריך את הווארד סטארק.
 • ג’ון סלאטרי (John Slattery) שב לשחק את הווארד סטארק, אביו של טוני סטארק (הופיע בסרט איירון מן 2). אגב ג’ון זכור לנו גם רוג’ר סטרלינג, מנהל משרד הפרסום בסדרה מד-מן.
 • מייקל פניה (Michael Peña), שביצע לא מעט תפקידים בשנים האחרונות (סוף המשמרת, זעם, חלום אמריקאי) משחק את לואיס חברו הטוב של סקוט לאנג ובהחלט משביח בסרט את מידת ההומור וההנאה.
אתנחתא קומית מרעננת - מייקל פניה

אתנחתא קומית מרעננת – מייקל פניה

עוד קצת מידע (טכני) משלים

 • במאי: פייטון ריד (Peyton Reed)
 • תסריטאים: סטאן לי (Stan Lee) היוצר המקורי של סדרת הקומיקס של אנטמן (שאף מופיע בתפקיד קצר בסוף הסרט), פול ראד (Paul Rudd), אדם מקאיי (Adam McKay), אדגר וורייט (Edgar Wright) וג’ו קורניש (Joe Cornish)
 • אורך הסרט: 115 דקות
 • ציון גולשי אתר rottentomatoes.com  הוא 92% (לשם השוואה הנוקמים 2 קיבל ציון 87%)
 • אם מותר להמר, לדעתנו הסרט אנטמן יתמקם ברמת ההכנסות ממכירת כרטיסים בין שומרי הגלקסיה ($333.2M) לנוקמים 2 ($455.2M) ההימור שלנו…  $400M, תבדקו אותנו עוד חצי שנה (:

 

הטריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.