הסרט “לוק” (“Locke”)  מספר לנו את סיפורו של אדם אחד, טעות אחת וההחלטה אחת. איווין לוק (טום הארדי – “ההתחלה“, “עלייתו של האביר האפל“) מהנדס קונסטרוקציה שנמצא לילה לפני היציקה של יסודות הבניין שמייצג את פסגת הקרירה שלו, מקבל שיחת טלפון מעוזרת עבודה שאתה קיים יחסים פעם אחת לפני פחות משנה וכעת נמצאת בחדר לידה.

איון נכנס לרכבו ונוסע לכיוון בית החולים במטרה להתמודד עם ההשלכות של הטעות היחידה שהוא עשה בחייו, תוך כדי שהוא מנסה ככל יכולתו שהיציקה למחרת תתנהל כמו שהוא תכנן. יחודו של הסרט מתבטא בכך שהוא מתרחש כולו בזמן ריאליסטי –  זמן העלילה תואם  לזמן הסרט ובכך שהיא מתנהל במרחב מצומצם ברכב, תוך כדי נסיעה.

תוך כדי הנסיעה איווין  מנהל שיחות טלפון בקול רגוע ומונוטוני עם מספר אנשים במטרה להתמודד עם ההשלכות של החלטתו : לאשתו – לה הוא מספר שהוא בגד בה, לבוס – שמקבל את ההודעה שהוא אינו יוכל לפקד על היציקה מחר , ילדיו –  שמחכים שהוא יחזור לראות איתם את המשחק  והעובד הצעיר –  שהוא מתפעל בשלט רחוק על מנת שהיציקה מחר תתקדם מחר כמו שצריך.

ההתפרצויות רגש היחידות שאותם אנו רואים מצד איוון הם כאשר הוא מנהל שיח חד צדדי שאתה לא יודע עם מתקיים במציאות או רק בראשו, עם אביו שלא יושב במושב אבל נוכחותו מורגשת שם, ונותנת הסבר להחלטה של איווין.

טום הארדי מצליח בכישרון משחק יוצא דופן להשאיר את הצופה מרותק למסך להופעת יחיד שבו הצופה חייב להיות חלק מהסרט ולתת קול לדמויות איתם מנהל לוק דו-שיח, ומשאיר אותנו תוהים לעצמנו האם גם אנחנו היינו מצליחים להיכנס לרכב ולנסוע באופן כל כך טראגי לכיוון סוף חיינו כפי שאנו מכירים אותם? והאם בכלל זאת ההחלטה הנכונה? מה צריך לבוא כקורבן על חשבון מה?

אל תצפו למצוא בסוף הסרט את כל התשובות לשאלות שהסרט יצר לכם, אתם תבינו שלכל אחד יש את התשובות שלו. אז אם אתם בקטע של לראות סרט בלי אפקטים ו-“משעמם” לכאורה, אבל כזה שיגרום לכם לחשוב על החיים ועל האהובים שלכם, זה הסרט בשבילכם.

 

הטריילר של “לוק”:

Leave a comment

Your email address will not be published.