הביקורת של נטלי להב:

הסרט השלישי והאחרון (כנראה) בסדרת “לילה מוטרף במוזיאון“, סוד הקבר הוא גם סרטו הכמעט אחרון של רובין וויליאמס האגדי. בסרט זה אנו מצטרפים שוב לדמותו האהובה של לארי דיילי (בן סטילר), שומר הלילה במוזיאון בניו יורק אשר יוצא הפעם למסע ללונדון, במטרה להציל את תושבי המוזיאון ואת הקסם במוזיאון בכלל. כפי שאתם כבר יודעים, מידי לילה המיצגים השונים המוצגים במוזיאון קמים לתחייה, בזכות טאבלט הקסמים של אחמנרע, אך כאשר זה מתחיל לאבד את כוחו הקסום מסיבות מסתוריות, על לארי לעשות כל שביכולתו בכדי להציל אותו וכך גם את כל חבריו.

מעבר לדמויות המוכרות של הנשיא רוזוולט (רובין וויליאמס), ג’דדיה (אוון ווילסון) ואוקטאביוס (סטיב קוגן) בסרט זה מוצגים גם דמויות חדשות רבות ומעניינות. נכיר את לנסלוט (דן סטיבנס) המיתולוגי אשר עוזר (בערך) לחבורה במסעם במוזיאון הלונדוני, אבא של אחמנרע (בן קינגסלי) הפרעה הגדול שאחראי ליצירת הטאבלט הקסום  ועוד מיצגים שונים אשר מתעוררים לתחייה כאשר לארי וחבריו מגיעים למוזיאון עם טאבלט הקסמים.

אוון ווילסון וסטיב קוגן

אוון ווילסון וסטיב קוגן

מעבר להומור הרב העוטף את הסרט, יש בו מידה רבה של אינטליגנציה, דמיון פרוע והרפתקנות שוצפת, אשר באים לידי ביטוי כמעט בכל סצנה וסצנה. הפעם אנחנו נראה מיצגים חדשים מכל רחבי העולם ותקופות היסטוריות שונות, כולל פילים צבעוניים ובודהות רוקדים ושרים מהודו וקירות מדברים ממצרים, אשר קמים לתחייה ומציגים את ההיסטוריה ותרבות העשירה של העולם בצורה חיה ובועטת יותר מאי פעם.

הדרמה בסרט סובבת סביב הצלת הקסם של הטאבלט שמאפשר למיצגים לקום לתחייה, אותו יצר אביו של אחמנרע ורק הוא יודע כיצד הוא פועל ואיך ניתן להצילו. זו הסיבה שלארי טס ללונדון, למוזיאון בו אביו של אחמנרע מוצג, בתקווה להציל את הטאבלט וכך גם את חבריו, אשר לא יתעוררו יותר לעולם אם לא יצליח להציל את הטאבלט בזמן.

רובין וויליאמס באחת ההופעות האחרונות שלו

רובין וויליאמס באחת ההופעות האחרונות שלו

אני באופן אישי צחקתי בקול רם מספר רב של פעמים לאורכו של הסרט, ונהניתי מהפנטזיה המופלאה מתחילתו ועד סופו. כרגיל, וכמו בשני הסרטים הקודמים, מאוד רציתי לקחת חלק בהרפתקה שלהם, ולהגיע למוזיאון בלילה על מנת לצפות בכל הדמויות ההיסטוריות המתעוררות לחיים. הפעם, זכינו לראות דמויות שונות מרחבי לונדון מתעוררות גם כן, כמו האריות בכיכר לסטר למשל. שמחתי לראות את רבל וילסון שגם הצטרפה אלינו בסרט זה, בתור מינדי, שומרת הלילה של המוזיאון הלונדוני, וכמובן שההומור שלה לא אכזב גם הפעם. היא ודמותו של לאאא (בן סטילר) “בנו” של לארי מתקופת אנשי המערות סיפקו הומור רב לאורך כל הסרט, יחד עם שאר הדמויות האהובות והמצחיקות.

אם אתם מחפשים סרט קליל, משעשע ומעלה חיוך אני בהחלט ממליצה על סרט זה. ואם אתם מתגעגעים כמוני לרובין וויליאמס אני מבטיחה שלא תתאכזבו מהופעתו האחרונה במוזיאון והכמעט אחרונה על גבי מסכי הקולנוע בכלל (יש לוויליאמס סרט נוסף בשם Boulevard שאמור לצאת בתחילת 2015).

 

הטריילר:

Comments (1)

Leave a comment

Your email address will not be published.