וויל פארל הוא באנקר קומי. שים אותו בכל סיפור, בכל תסריט, בכל סרט והוא יהפוך אותו למצחיק. כך קרה גם ב-“נראה אותך אסיר“, אותו שידרג במו ידיו מקומדיה חביבה, לסרט שלא תוכלו להפסיק לצחוק בו. אה, וגם קווין הארט ממש משתדל.

You know what they do to guys like us in prison

כשג’יימס (וויל פארל), מיליונר המנהל קרנות גידור והשקעות, נתפס בהונאה ונשפט לתקופת מאסר בכלא סאן קוונטין, השופט מעניק לו 30 יום כדי להסדיר את ענייניו. בייאושו, הוא פונה לדארנל (קווין הארט) כדי שיכין אותו לחיים מאחורי הסורגים. אך למרות הנחותיו של ג’יימס לגבי השתייכותו האתנית של דארנל, מסתבר שהוא בעל עסק קטן שעובד קשה למחייתו, ומעולם אפילו לא קיבל דו”ח על חנייה, שלא לדבר על שהייה בכלא.

וויל פארל וקווין הארט

וויל פארל וקווין הארט

כצפוי, סיפור זה הופך לכר פורה עבור קומדיית טעויות קלאסית, שמפולפלת בהרבה הומור אתני, המבוסס על סטריאוטיפים על שחורים, לבנים, היספנים וכל מי שבעצם מאכלס את כותלי בתי הכלא בארה”ב. יוצרי הסרט הלכו באמת עד הסוף עם ההומור הבוטה בסרט, שבכל סיטואציה אחרת היה נתפס כגזעני ונמוך – אילולא הקסם האישי הבלתי נגמר של הצמד פארל והארט. אגב, עבור במאי הסרט איתן כהן, זו הייתה עבודת הבכורה בבימוי, לאחר קריירה מצליחה מאד בכתיבה של תסריטים קומיים רבים ומוצלחים (“רעם טרופי“).

קומדיה בשחור לבן

ציוות שני הפכים, שחור ולבן, כגיבורים המובילים של סרט קומדיה הוא טריק ישן. עובד טוב במיוחד כאשר מדובר בצמד שוטרים. (ע”ע כריס טאקר וג’קי צ’אן, דני גלובר ומל גיבסון, אדי מרפי וניק נולטי וכו’). הצוות של פארל והארט, מצטיין בזה שכל אחד מהם עושה בעצם את השטיק שהוא הכי טוב בו – וויל פארל משחק דמות תמימה על גבול האוטיסטית (בצורה גאונית!) וקווין הארט, צווח, מתעצבן ומנופף הרבה בידיים. השילוב של שתי הגישות הללו, הוא לא פחות מקורע מצחוק! חלק מהסצינות המשותפות של השניים לא ישאירו סיכוי לאף צופה להמשיך לשבת בנינוחות בכיסא (צפו להרבה רגעים של חוסר נוחות ממה שתראו על המסך).

בשורה התחתונה

אין מה להתפלסף יותר מדי על סרטים כאלה. מי שמחפש להגיע לקולנוע, להתנתק לשעה וחצי ולצחוק מכל הלב – “נראה אותך אסיר” הוא יופי של אופציה. ללא מוסר השכל, סיפור מרתק או דמויות  מורכבות – פשוט גשם של פאנצ’ים, מוגשים בצורה וירטואוזית על ידי אחד מגדולי הקומיקאים של דורנו (וקווין הארט). תהנו!

הטריילר של “נראה אותך אסיר”:

Leave a comment

Your email address will not be published.