סרט על שני חברים הכי טובים, סבירים ובינוניים למדי, שרוצים להיות שוטרים רק בשביל היתרונות הקטנים שבאים עם זה. נשמע כמו “ג’אמפ סטריט 21“? ובכן זה לא רחוק משם.

אקדמיה לשוטרים מתחזים

נראה אותך שוטר” היא קומדיה מהסוג הקליל, עם רעיון פשוט מאחוריה, שמדיפה מעט ניחוח נוסטלגי של קומדיות שוטרים של ה-90. ג’אסטין (דיימון ויינס ג’וניור) וראיין (ג’ייק ג’ונסון) הם שני חברים, שמגלים בגיל 30 שהחיים שלהם הם לא בדיוק כפי שדמיינו אותם. כאשר השניים מגיעים למסיבה מחופשים (בטעות) לשני שוטרים, הם מגלים שעם המדים הכחולים מגיעים עם הרבה כוח, כבוד והערכה מהחברה. כל מה שחסר להם בחיים למעשה. לגבי האחריות שבאה איתם… ובכן, זה פחות מעניין אותם.

רגע ההארה:

מכאן והלאה, הסרט הופך למעין “נשק קטלני” גרסת 2014. רק שזוג ה-“שותפים” בסרט, לא באמת שוטרים. השניים מסתבכים בטעות עם המאפיה המקומית ונגררים עמוק יותר ויותר לתוך השקרים של עצמם. בתפקיד מל גיבסון, הספק-משוגע וחסר המעצורים – ג’י’ק ג’ונסון. בתפקיד דני גלובר – הרציני, המופנם וה-“כבד” יותר – דיימון ויינס ג’וניור. אגב, במהלך הסרט ויינס עצמו עושה מחווה קטנה לסמל מורטו האגדי, בשורה אחת משעשעת למדי “אני מרגיש כמו דני גלובר, לפני שהוא נהיה זקן מדי לחרא הזה”.

כמו שלריגס ומורטו היה את השטינקר הנאמן ליאו גץ (ג’ו פשי), פושע קטן ובלבלן שכל גדול, לג’סטין וראיין יש את פופה, המודיע המקועקע והמשוגע שלהם (הקומיקאי קיגן מייקל קיי). תזכרו את הדמות הזו, כי במידה רבה הוא זה שעושה את ההבדל בסרט – מקומדיה בינונית למדי, שתישכח תוך מספר חודשים, לאחת שתאהבו להיזכר בה. אם ל-“נראה אותך שוטר” יהיה סרט המשך, זה לא יקרה בלי פופה.

בד בויז, בד בויז וואט יו גונה דו:

ויינס אימפריה

דיימון ויינס ג’וניר מגיע ממשפחת קומיקאים ענפה. אביו, דיימון סיניור, היה שחקן מפורסם בשנות ה-90 ואף יצר יחד עם אחיו קינן את תוכנית המערכונים “בצבע חי” (זאת שגילתה לעולם את ג’ים קרי). שני דודים נוספים שלו הם שון ומארלון, החבר’ה שהביאו לכם את סדרת סרטי “מת לחיות” והומור פיזי נמוך במיוחד.

ניכר כי דיימון ג’וניר, מנסה ליצור לעצמו סגנון קומי משלו ומנסה להימנע מליפול לאותה נישה קומית כמו שאר בני המשפחה שלו. עד כה הוא עשה את זה בהצלחה יחסית בסדרות הטלוויזיה “הבחורה החדשה” (יחד עם ג’ייק ג’ונסון) ו-“הכל לטובה”.  עם זאת נראה בסרט, שהסגנון הקומי של בני הווינס פשוט זורם בעורקיו וגם ללא הדימיון הפיזי המדהים לאביו, לא היה קשה לנחש את מי הוא מזכיר לנו.

ויינס נשאר ויינס:

בשורה התחתונה

סרט שוטרים מצחיק ביותר, שלולא ג’ונה היל וצ’יינינג טאטום עם ה-“ג’אמפ סטריט 22” שלהם, היה בקלות מתברג למקום הראשון בקטגוריית קומדיות השוטרים של 2014. אולי ויינס ג’וניור וג’ייק ג’ונסון עדיין לא בשלים לסחוב סרט גדול על כתפיהם בתור שחקנים ראשיים, אבל עם התמיכה הנכונה מכמה שחקני משנה מוצלחים (ובראשם רוב ריגל ההיסטרי), הסרט בהחלט עובד ועובד מצוין. אם אתם מחפשים קומדיה בקולנוע ללכת אליה בחול המועד, “נראה אותך שוטר” היא הבחירה שלכם. וכן, גם הבנות ייהנו.

Leave a comment

Your email address will not be published.