סינדרלה, הסרט החדש של הבמאי קנת’ בראנה, הוא סרט דיסני עשוי בדיוק במידה הנכונה – קסום אבל לא קיטשי מדי.

היה היתה פעם נערה עצמאית?

כבר בתחילת הסרט אנחנו נחשפים ל”אני מאמין” של אלה (לימים סינדרלה)  – “תהיי טובת לב ואמיצה”, שאמה טבעה בה מילדות ועד מותה בטרם עת. אלה גדלה לנערה נעימה ואוהבת, המטפלת במשק הבית בזמן שאביה נוסע ברחבי העולם לצורך עבודתו. כאשר האב נפטר ממחלה, אלה מוצאת את עצמה בהדרגה משרתת את אמה החורגת ושתי אחיותיה, שגם מעניקות לה את הכינוי סינדרלה – על שם עץ האפר ממנו התלכלכה (באנגלית: Cinder).

סינדרלה - לילי ג'יימס

סינדרלה – לילי ג’יימס

עם זאת, יום אחד, לאחר התאכזרות קשה מהרגיל, סינדרלה יוצאת לרכיבה על סוס על מנת להתאוורר ומוצאת את עצמה מסבירה למי שמזדהה בפניה כ”מתלמד בארמון” בשם קיט, מדוע עליו לחוס על האייל אותו הוא מנסה לצוד. קיט, שהוא למעשה הנסיך שמסתיר את זהותו, מתאהב בסינדרלה ומחליט לערוך נשף שיוזמנו אליו כל בנות הממלכה ללא קשר למעמדן, בתקווה שהנערה המסתורית שפגש ביער תגיע גם היא.  למרות שנאסר עליה ללכת, ובעזרתה של הפיה הטובה, סינדרלה מגיעה לנשף ומהממת את כל המוזמנים, וההמשך ידוע.

סינדרלה - קייט בלאנשט

סינדרלה – קייט בלאנשט

הבמאי בראנה ביקש להפוך את סינדרלה לפמיניסטית יותר, אך לתת לה לרכב על סוס לא מספיק לטעמי. בסופו של דבר, היא עדיין מחכה להוד רוממותו שיוציא אותה מהמציאות שנכפתה עליה.

ברוכים הבאים לאגדה

מבחינה ויזואלית הסרט מוצג בצבעים בוהקים, שמשרים אווירה שמתאימה לאגדת ילדים. התלבושות של הדמויות צבעוניות אף הן ותורמות לאווירה המכושפת, בעיקר נעלי הזכוכית של סינדרלה, השמלה הכחולה והחגיגית שלה ובגדיהן של אמה החורגת והפיה הטובה.

לילי ג’יימס כסינדרלה די אמינה כבחורה התמימה והטובה, שממשיכה להגיש את הלחי השנייה לאמה החורגת ולשתי אחיותיה למרות רשעותן המתמשכת כלפיה. ריצ’רד מאדן המגלם את הנסיך קיט (רוב סטארק מ”משחקי הכס”) די אנמי ולא מותיר רושם משמעותי כל כך. קייט בלאנשט נהדרת כאם המרשעת, שרק מחפשת כיצד לשדך את בנותיה הלא יוצלחות לנסיך או לכל גבר עשיר אחר. עוד הפתעה נעימה היא הלנה בונהם קרטר בתור הפיה טובה והקצת מבולבלת.

סינדרלה

סינדרלה

בשורה התחתונה

לסיכום, תמיד אפשר לסמוך על דיסני שייתנו לנו סרט שיגרום לנו להרגיש חמים ונעים בפנים. מדובר בסרט מושלם לערב בנות עם החברה הטובה או לזמן איכות עם האחות הקטנה.

נ.ב: ד”ש מאלזה ואנה

בתחילת הסרט מופיע סרטון קצרצר עם הדמויות מהסרט האהוב “לשבור את הקרח”. זהו יום הולדתה של הנסיכה אנה ואחותה אלזה הכינה לה יום מלא בהפתעות. אולם כשסוף סוף הגיע הרגע, אלזה מוצאת את עצמה מתמודדת מול מה שמעולם לא הפריע לה – הקור והשפעותיו. זוהי תזכורת חמודה לסרט חמוד שבוודאי מכינה את הקרקע לסרט ההמשך שייצא בעתיד.

הטריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.