תעצרו את הקיץ אנחנו רוצים לרדת…אל יבשת אפריקה

 “עולם נפלא”, סרט הקיץ של הטבע בכיכובה של אפריקה. אפריקה היא היבשת השנייה בגודלה בעולם (לאחר אסיה), 20% משטח כדור הארץ. נוהגים לכנות את יבשת אפריקה, אמא אפריקה מכיוון שהאבולוציה של האדם, מקור המין האנושי הוא במזרח אפריקה.

אבל מעבר לכך אפריקה היא יבשת מיוחדת במינה, היא משתרעת משני צידי קו המשווה ומכסה שלושה אזורי אקלים, אקלים מדברי בצפונה, אקלים טרופי במרכזה ואקלים ממוזג בדרומה.

צוותי ההפקה המנוסים של ערוץ ה-BBC החליטו להפיק סרט טבע המתמקד כולו ביופייה של היבשת, הרים, מדבריות, אוקיינוסים ובעלי חיים שמאכלסים כל אזור ואזור.

 כל היופי הזה צולם במיטב הטכנולוגיה בת זמננו, ציוד צילום HD, כולל רחפנים ומצלמות עם קצב פריימים גבוה ביותר לשנייה שמספקים איכות צילום הכי איכותית שניתן לקבל היום. הטכנולוגיה אף איפשרה לצוות הצילום להגיע ולצלם מקומות שבעבר היה בלתי אפשרי לצלם בהם. אבל הפעם מדובר קודם כל בסרט שמיועד לילדים, כל אוהבי סרטי הטבע הדוקומנטרים כמובן שיכולים להצטרף, אך הסרט במשך כשעה וחצי ערוך וארוז לילדים כדי שיוכלו להנות מבלי להשתעמם.

 המסע המצולם ביבשת יקח אתכם הצופים למסע מרהיב ומגוון החל מהיערות המסתוריים של מרכז אפריקה דרך מעמקי האוקיינוסים שמקיפים את היבשת ועד למישורים וההרים המלאים בחיות בר מגוונות.

כצופים תוכלו לצפות בגובה העיניים ביצורי היבשת על היבשה וכן במעמקי הים לפעמים אולי תתבלבלו ותחשבו לרגע שאתם בסרט מדע בדיוני, אבל לא ולא מדובר ביצורים חיים מדהימים שהטכנולוגיה של היום מאפשרת להתקרב ולצלם אותם במלאו אדרם.

 עולם נפלא, נשמע אולי מוכר?

יכול להיות ששם הסרט מצלצל לכם מוכר, הסיבה היא סדרת הטלוויזיה “עולם מופלא” (Planet Earth) גם היא בהפקת ערוץ ה-BBC, סדרת-טבע תיעודית המורכבת מ-11 פרקים עיקריים, העוסקים כל אחד בסביבת מחיה אחרת בכדור הארץ.

הפעם כאמור החליטו ב-BBC להתמקד ביבשת ולהתאים את הסרט גם לילדים.

 לסיכום עולם מופלא, נפלא, מה זה משנה, העיקר החוויה של הטבע הפלאי.

אם אהבתם את הסדרה “עולם מופלא”, ואתם רוצים גם לחשוף את ילדכם לסדרת טבע איכותית, זה בהחלט הסרט עבורכם.

רק נאמר בגלוי שלדעתנו הקריינות של דני בסן בסדרה “עולם מופלא” מתאימה ונעימה יותר, גידי גוב, שחקן וזמר ענק בכל קנה מידה ישראלי, פחות סוחף כקריין ולעיתים נראה כי במקום דרמה אנו מקבלים קריינות בנימה צינית והומוריסטית יתר על המידה, אבל עדיין הסרט מומלץ לכל המשפחה.

Leave a comment

Your email address will not be published.