סרטו הצרפתי של ז’אן פול סאלומה “תפקיד חיי” הוא סרט קומדיה צרפתי חדש. ז’אן הוא שחקן מובטל בן 40, שימי התהילה שלו עברו מזמן. ז’אן לא מצליח לסיים שום תפקיד בסרטים שהוא מלוהק אליהם, בגלל אופיו הבעייתי, הוא וכחן ונודניק לא קטן. מתוך צורך ממשי לפרנסה, מסכים ז’אן לשחק קורבן בשיחזורי משטרה. הוא נשלח לאתר זירת הרצח בהרים האלפים, שם הוא פוגש את במאית השחזור, שהיא גם השופטת של מקרי הרצח אותם הם חוקרים. ז’אן והשופטת לא מפסיקים להתווכח, היא כמעט מפטרת אותו מהסט. כאשר ז’אן מצליח למצוא הוכחות ולחקור את מקרי הרצח בעצמו, ולעלות לה על העצבים בכל שלב ושלב, יחד הם מנסים לפענח את הרציחות.

תפקיד חיי

תפקיד חיי

הסרט מהנה לצפייה, הוא קליל וזורם, השחקן הראשי סוחב על גבו את כל הסרט. לצידו השופטת הצעירה, חסרת הנסיון המנסה בכל כולה לבצע את משימתה נאמנה. היא נאלצת להתמודד עם ליצנותו של ז’אן שלא מקל את חייה, מה שהופך את הסיטואציות בינהם למצחיקות ומקסימות גם יחד. על רקע הנוף הפסטורלי, בעל הניחוח האירופי של הרי האלפים, מדובר בקומדיה מקסימה שרק הצרפתים יודעים לעשות, היא בעלת מוטיבים של קומדיה אמריקאית, אבל עשויה בהתאם לקומדיה צרפתית והבדיחות הפשוטות, הסיטואציות המבדרות, כל אלו מביאות לסרט את קסמו.

מותחן שלא ממריא

הסרט בעל מרכיבים של מותחן בתוכו, כאשר מדובר בסיפור המסגרת של הסרט כולו. מעבר לבעיותיו האישיות של ז’אן, הצוות כולו נמצא שם כדי לפתור מקרי רצח, וחיבתו הנסתרת לשופטת שפוסלת אותו על ימין ועל שמאל גורמת לו לרצות לעזור לה. היא מעניינת אותו והם נמשכים אחד לשנייה כמו מגנט למרות סירובה להודות בכך, ורצונה לשמר את תדמיתה המקצועית והאמינה בפני הקולגות שלה- גברים, שוטרים. הנסיון של הסרט להתפתח כמותחן הוא די דל ולא באמת ממריא, אבל הסרט עדיין עובר כקומדיה נחמדה שבנויה כל כולה על שחקן אחד מוצלח מאוד.

קומדיה על רקע הרי האלפים

קומדיה על רקע הרי האלפים

בשורה התחתונה

אם אתם אוהבים קומדיות, ואין לכם בעיה לראות סרט דובר שפה זרה, “תפקיד חיי” הוא סרט חמוד ופשוט שמנסה את מזלו גם כמותחן וספק מצליח בכך. הסרט בהחלט יגרום לכם לצחוק מלוא הבטן, ומדובר בבחירה טובה לסרט קליל ומוצלח לדייט ובכלל.


הסרט עולה בתאריך 07.05 ברחבי הארץ

טריילר:

https://www.youtube.com/watch?v=0Yw6WLkxKqc

Leave a comment

Your email address will not be published.