21.01.16  |  מאיה שרמן

לא חושבת שיש מישהו שלא שמע על הסרט החדש של דיקפריו (ולמי שלא – זה הזמן להתעדכן). האם זהו הסרט שהולך להביא לכבשה השחורה של טקסי האוסקר את הפסלון? טוב, חסר להם שלא. דיקפריו נתן את הכל הפעם, והוא גם ציין שזה הסרט הקשה ביותר שעשה בחייו. כל מי שצופה בטריילר יכול כבר להבין שמדובר בסרט מושקע, ולאחר צפייה בסרט המלא זה אולי אחד הסרטים החזקים והעוצמתיים שנעשו פה בשנים האחרונות.

ליאונרדו דיקפריו

מבוסס על סיפור אמיתי? WTF

הסרט באופן מפתיע ומטריד מבוסס על סיפור אמיתי, על בסיס הביוגרפיה של הגיבור האמריקאי יו גלאס. בהרבה רגעים בסרט, זה נראה שהסצנות מוגזמות ולא סבירות בעליל (זה לחלוטין לא כיף לראות את ליאו סובל ככה). כמות הפציעות והתלאות שעוברת דמותו של גלאס, בכיכובו של דיקפריו, היא קיצונית למדי, אבל איכויות המשחק וטכניקות הצילום המרהיבות מצליחות ליצור מימד של אותנטיות ולערב את הצופה במתרחש בסרט בצורה ייחודית.

גלאס - ליאו דיקפריו

לא לבעלי לב חלש

הסרט מספר על מלחמת ההישרדות הסזיפית והנקמה של גלאס, חבר במשלחת ציידים וסוחרי פרוות, בצפון ארצות הברית באזור הרי הרוקי ונהר ילוסטון. לגלאס יש בן בשם הוק מאינדיאנית בת שבט הפוני, שנרצחה. עוד מהדקות הראשונות, נחשפים לסצנות אלימות וברבריות של טבח בציידים על ידי שבט אריקרה. לכל הרגישים מביניכם מדובר בסצנות לא קלות לצפייה. הסצנה בה גלאס מותקף על ידי דוב גריזלי היא מזעזעת, ועצם העובדה שנערכה במחשב לא מצליחה לנחם יותר מדי.

 

חוץ מזה, דמותו של גלאס חווה כל סוג של סבל מקור מקפיא, פציעות חמורות ומדממות, טום הארדי אחד שמנסה לקבור אותו בעודו חי ועוד כל מיני סצנות קשות מאוד שכוללות חיות כאלו ואחרות (שלא תגידו שלא הזהרתי מפני הסצנה עם הסוס). בדרך לא דרך, דיקפריו מצליח להתאושש ולהשיב לעצמו את כוחותיו בדרך לנקמה באיש שפגע ביקרים לו. דיקפריו ללא ספק מתגלה כאחד השחקנים המוכשרים והוורסטיליים על גבי המסך שלנו – מטיטאניק האלמותי, הזאב מוול סטריט וכעת בתור יו גלאס שאיננו מפחד מהמוות.

גלאס והוק

איכויות המשחק ורמת הצילום בסרט הזה הם משהו שטרם נראה על מסכי הקולנוע. קאסט השחקנים כולו עושה עבודה מעולה בסרט, ורואים את החיבור שלהם לדמויות. יש לציין את טום הארדי בתפקיד הנבל הפרימטיבי – אמין ביותר ומשכנע. העלילה עצמה לא מתפתחת יותר מדי, ונשארת בקו די אחיד סביב סיפור הישרדותו של גלאס. האמת היא שבסרט כזה שמכיל כל כך הרבה אפקטי צילום ייחודיים עם קאסט שחקנים מוכשר, העלילה הפשוטה היא נכונה יותר לדעתי.

טום הארדי

במאי הסרט אלחנדרו גונסלס איניאריטו לא התפשר על איכות המשחק והצילום ובחר לצלם את הסצנות על פי  הסדר שבהן נכתבו בעלילה ובאור טבעי בלבד. אין ספק שהצילום בלוקיישן אותנטי שאיננו מסך ירוק עושה את  העבודה- הנופים עוצרי נשימה וגורמים לכך שאתה ממש מרגיש חלק מהסרט עצמו.

לא סתם הסרט זכה בשלושה פרסי גלובוס הזהב. בנוסף הסרט מועמד  ל12 פרסים אוסקר, בתקווה שהפעם  ליאו יקבל את הפרס. שאפו ענק לצוות המאפרים בסרט – הצלחתם  להגעיל אותי בכל כך הרבה חלקים, וגם  לכם מגיע פרס על זה.

ליאונרדו דיקפריו

אמנם זה סרט של שעתיים וחצי עם הרבה דם וסצנות לא פשוטות, אבל אתם פשוט חייבים ללכת לראות את הסרט הזה!

Comments (1)

  1. דרור

    Reply

    סרט לא משהו חוץ מנופים יפים ומשחק מדהים של לאונרדו אין עלילה והסוף גרוע ללא הפי אנד מעייף מאוד שעתיים ארבעים וחמש דקות לא מומלץ

Leave a comment

Your email address will not be published.