יש שחקנים שמשתנים בשביל התפקיד ויש את כריסטיאן בייל. האיש משתנה בצורה כל כך קיצונית מתפקיד לתפקיד, עד שלעתים קשה להזות שזה בכלל הוא. מה שנקרא, שחקן טוטלי.

לפני כמה ימים התפרסמה התמונה הראשונה שלו בתור לא אחר מאשר משה רבנו, מתוך הצילומים של סיפור יציאת מצרים בגרסה של רידלי סקוט. דומה או לא דומה? תשפטו בעצמכם:

כריסטיאן בייל - משה רבנו

כריסטיאן בייל – משה רבנו

 

החלטנו שזו הזדמנות נהדרת להצדיע לו, בשלוש המלצות לסופ”ש הקרוב:

1. מותחים איברים: חלום אמריקאי (2014)

כריסטיאן השמנמן: בסופ”ש הקרוב יוצא לקולנוע הסרט החדש של דיוויד או. ראסל, חלום אמריקאי (American Hustle). ראסל, ששיתף פעולה עם בייל כבר במותחן “הלוחם” (שהביא לו את האוסקר לשחקן המשנה), מחזיר אותו לסרטו החדש יחד עם קבוצה של שחקנים נוספים שכבר ביים בעבר. איימי אדמס, בראדלי קופר וג’ניפר לורנס. הפעם כריסטיאן הוא נוכל יהודי שמנמן, בגיל העמידה, בקומדיית פעולה שמתרחשת בשנות ה-70 העליזות.

הסרט מגולל את מערכת היחסים המסובכת בין נוכל (בייל), סוכן FBI (קופר), אהובתו של הנוכל (אדאמס) וחברתו המעורערת (לורנס). המבקרים מתלהבים מהסרט החדש של אחד הבמאים הצעירים והמבטיחים בהוליווד, שהביא כבר בעבר את שחקניו למועמדויות ואף זכיות באוסקר (בייל על “הלוחם”, ג’ניפר לורנס על “אופטימיות היא שם המשחק”).

אם הם מתלהבים, גם לכם שווה לבדוק:

2. חורכים אתרים: אביר האפל (2008)

כריסטיאן השרירן: כדי להעריך באמת את הטרנספורמציה של בייל ליהודי שמנמן, כדאי להיזכר איך הוא נראה בתור באטמן.

כאשר כריסטופר נולן החליט לחדש את הפרנצ’ייז האהוב של DC ולתת לו טוויסט אפל, הוא גייס את בייל כבאטמן החדש. עם כל הכבוד לבטמנים הקודמים, מייקל קיטון, ואל קילמר וג’ורג’ קלוני, היה זה בייל שהפך את באטמן לאביר האפל שהוא אמור להיות.

למרות גילו הצעיר יחסית, הסרט השני מהטרילוגיה המחודשת כבר הוגדר כקלאסיקה על ידי המבקרים. עם כל הכבוד לבייל, מי שגנב את ההצגה בסרט היה הית’ לדג’ר בתפקיד הג’וקר הפסיכופט, תפקיד שלפי השמועות היה זה שגרם למותו המוקדם. הסרט הביא ללדג’ר הצעיר את האוסקר אחרי מותו ותהילת עולם בתור הג’וקר המפחיד בהיסטוריה. עם כל הכבוד (ויש כבוד) לג’ק ניקולסון.

היום אפשר בקלות למצוא את הסרט באונליין. אז קחו את הסופ”ש, תפנו שלוש שעות ממנו, תכינו פופקורן ותהנו:

 

3. משלימים פערים: המכונאי (2004)

כריסטיאן הכחוש: תשכחו מהשרירים של באטמן, קבלו את בייל הכחוש עד כדי חולני.

בשביל להיכנס לתפקיד של טרבור רזניק, אדם הסובל מאינסומניה קשה במשך שנה, השיל בייל מגופו עשרות קילוגרמים. רק המראה החולני שלו בסרט הזה, כבר הופך את הסרט לחוויה מטרידה עבור הצופה, ובכל זאת לדעתנו מדובר באחד המותחנים הפסיכולוגיים הטובים ביותר, שהוציאה הוליווד בעשור הקודם. אם לא ראיתם עדיין, תוכלו להשלים את הפער בסופ”ש:

 

סופ”ש נעים לכולם 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.