מרטין סקורסזה, מיק ג’אגר ו-yes  הולכים להכניס אתכם לקצב מסחרחר עם VINYL , סדרה חדשה מבית HBO  המתארת את כל הוייב של עידן הרוקנרול בשנות ה-70 בארה”ב בטון חצוף וללא תנאים. כל זאת תודות למשחק משובח, עלילה רועשת והמון המון המון סמים. אז כן, אתם כל כך הולכים לדבר עליה.

רבות דובר על שנות ה-70 בארה”ב, התקופה בה למילה “רוקנרול” הייתה משמעות אמיתית, זמנים  בהם דור שלם של אומנים שהצליחו לעצב לא רק את המציאות שלנו אלא גם את הדמיון. מי לא היה מחליף כליה רק כדי להשתכשך בריח הזיעה של הנדריקס, קוקר וריצ’י הייבנס? כנראה שכולנו.

זהו לא שיתוף הפעולה הראשון בין סקורסזה למיק ג’אגר. במאי זוכה האוסקר ליווה את הרולינג סטונס, יומיים כאשר הופיעו בניו יורק וניסה להעביר בסרט ” “Shine A Light את רוח הלהקה ואת רעיון הרוקנ’רול בעיניו. מי שצפה בסרט הזה ( ומי שלא – ממליצים בחום)  כבר יודע שיש הרבה למה לצפות.

VINYL

למי שתהה, וייניל אינה סדרת דוקו מהולה בראיונות ובחומרים עתיקים, אלא סדרת דרמה היסטורית איכותית, סטייל אימפריית הפשע והחבר’ה הטובים. הטאצ’ הבוטה של סקורסזה מתנגן לו לאורך כל הדרך, עוטף אותנו במוזיקה שחלמנו לשמוע ולראות רק בסרטים ובסיפור מקורי שמגיע מרצפת הבמות הכי מטונפות בארה”ב.

תוך כדי שאנחנו נשאבים לעולם הסואן והמרתק, אנחנו לומדים להכיר את הדמות הראשית ריצ’י פינסטרה, מפיק בעל קסם אישי ונטיות הרסניות. פינסטרה עובד כבעלים של חברת התקליטים “אמריקן סנצ’רי”, שכל מה שהוא מנסה להשיג זה עסקת מכירה ענקית לחברה שלו, שתציל את כולם מהרס טוטאלי.

זוכה האמי, בובי קאנוויל (אימפריית הפשע) מגלם את ריצ’י פינסטרה  שללא ספק נותן את משחק חייו. לצדו בתפקיד האישה החמה והדואגת משחקת אוליביה ויילד היפה שזכורה לנו מה-O.C  ומ-Rush  ותאמינו או לא גם ריי רומנו (כולם אוהבים את ריימונד) מקבל שם במה לא קטנה ומצליח לצאת מהפאזה הקומית שנדבקה בו.

הסדרה תגיע אלינו ב- 15.02 ושידור הבכורה יציג פרק כפול (!!!) בערוץ yesOh  במקביל לשידור בארה”ב, בשעה 04:00 לפנות בוקר. כרגע מתוכננים עשרה פרקים ולפי הצפי הפרק האחרון ישודר ב-17 באפריל. מה שיביא אותנו היישר לתחילת העונה החדשה של משחקי הכס שתעלה ב- 29.04, כמובן גם ב-yesOh.

בשורה התחתונה,

אם סקס, סמים ורוקנרול זה לא רק משפט בשבילכם אלא אורח חיים – זאת בדיוק הסדרה שאתם מחפשים וגם אם לא, אסור לכם לפספס אותה!

Leave a comment

Your email address will not be published.