בדצמבר 2014 יעלה לאקרנים סרטו החדש של רידלי סקוט – “אקסודוס: אלים ומלכים“. סיפור עלילותיו של משה רבנו ויציאת מצרים, מסעו מחייו כנסיך מצרים ועד גואל עם העבדים העבריים במצרים העתיקה. בהפקה הבומבסטית של האפוס ההיסטורי הזה יהיה הכל – משה רבנו ככריסטיאן בייל, פרעה רעמסס כג’ואל אדגרטון ואת עשרת המכות ויציאת מצריים נוכל לראות ב 3D, ותודו שרק זה מפתה.

מפיקי הסרט מבטיחים שהסרט יהיה הצלחה גדולה וללא ספק מדובר במתכון לסרט מנצח. צוות השחקנים ביחד עם הבמאי המהולל רידלי סקוט (גלדיאטור, בלייד ראנר, הנוסע השמיני) וסיפור טוב ומוכר שכל כולו נעשה כבר בעבר בסרט האנימציה “נסיך מצריים” (וקשה מאוד להתעלם מהדמיון בינהם). כמו כן ניסיונות עברו של הוליווד לחדש ולעשות סיפורים אפיים היסטוריים ולצקת אותם לתבנית ההוליוודית, לא היו הצלחה היסטרית ויצירות מופת בשנים האחרונות ונשענו בעיקרה על אפקטים ושחקנים מוכרים (תיבת נח, 300 ).

מצפייה ראשונית בטריילר, האפקטים מחיים סיפורים מסוג זה, המשחק והשינוי בדמויות במהלך הסיפור הם מאוד מדוייקים. מחטף (ותאמת גם העברתי אחורה בטריילר) ניתן לראות גם את סיגורני וויבר וג’ון טורטורו כהוריו המאמצים של משה.
טריילר:

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.