מלחמת הכוכבים - פסטיבל אייקון - איזה סרט

“מלחמת הכוכבים: נקמת הסית'”, צילום: יח”צ

לכבוד השקת סדרת האנימציה, מלחמת הכוכבים – המורדים” ולקראת טרילוגיית הסרטים החדשה מקיים השנה אייקון שיתוף פעולה ייחודי עם דיסני ומציע שפע תכנים לחובבים.

 

פסטיבל אייקון, החגיגה השנתית הגדולה ביותר בארץ לחובבי המדע הבדיוני והפנטזיה, יתקיים השנה, זו הפעם ה-18. כמדי שנה, גם הפעם יש לפסטיבל נושא, שהשנה יהיה “סודות”. במסגרת זו, מציע הפסטיבל תכנייה עמוסה כל טוב באירועים המתייחסים לנושא מכיוונים שונים, בין אם בהרצאות, בפאנלים, בסרטים או באירועים אחרים.

כמו כן, בתור האירוע הגדול ביותר בשנה בנושא מדע בדיוני ופנטזיה, מעניק הפסטיבל במה ליצירות שונות בז’אנרים אלו. השנה בא הדבר לידי ביטוי, בין השאר, בשיתוף פעולה מיוחד עם דיסני, לקראת השקת סדרת האנימציה “מלחמת הכוכבים – המורדים” ולקראת טרילוגיית הסרטים החדשה. כפי שפוקדי הפסטיבל כבר יודעים, זה לא שבדרך כלל ניתן לצלוח את הפסטיבל מבלי להיתקל בג’דיי או בסית’, אבל באייקון 2014, הג’דיי ישוב לתפארתו, האימפריה תכה שנית, וניתן לקוות שג’רג’ר בינקס ימות מוות אלים במיוחד!

חובבי מלחמת הכוכבים? יופי! מתחרות תחפושות ועד מסיבת חרבות אור, ריכזנו עבורכם את האירועים שלא תרצו לפספס!

 

שובה של תחרות התחפושות

כל יום בזירה, בשעות 16:00 – 17:30

בכל אחד מימי הפסטיבל יתקיים במתחם “הזירה” אירוע חוצות שבו נציג את מיטב כישרונות הקהילה מחופשים לדמויות הז’אנר. בתחרות ישתתפו מתמודדים מחופשים לדמויות מיצירות מדע בדיוני ופנטזיה – סרטים, משחקים, קומיקס, ספרים, אנימה, מנגה וכל השאר. התחרות תתקיים ביחידים ובקבוצות, בתחפושות מקוריות וקנויות. הזוכים הגדולים בתחרות התחפושות המקוריות יוכרזו במופע הסיום של הפסטיבל. ההרשמה בדוכן המודיעין על בסיס מקום פנוי.

השנה ייפתח מסלול מיוחד המוקדש ל”מלחמת הכוכבים”, עם פרסים מתנת דיסני ישראל. פרטים בדף התחרות באתר הפסטיבל.

 

 

עמדת צילום – “מלחמת הכוכבים”

כל יום ליד הזירה, 14:00 – 16:00

ערוץ דיסני משיק את סדרת האנימציה החדשה “מלחמת הכוכבים המורדים” – ואתם יכולים להצטלם על רקע הדמויות החדשות ולקבל תמונה דיגיטלית מקצועית משלכם!

עמדת הצילום פתוחה לקהל הרחב – אפשר, ואף כדאי, להגיע מחופשים.

בנוסף, ניתן יהיה להצטלם על רקע הקיר באופן חופשי, במשך כל שעות הפעילות של הפסטיבל.

 

מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום - סרטי מדע בדיוני - איזה סרט

“מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום”, צילום: יח”צ

 

מלחמת הכוכבים, פרק 1: אימת הפנטום (תלת ממד)

סרט – סינמטק 2 (14.10, 15:00)

אובי ואן קנובי וקווי־גון ג’ין הם שני אבירי ג’דיי שיוצאים להציל את מלכת כוכב הלכת נאבו מפני צבא הדרואידים של פדרציית המסחר. לשם כך הם מגייסים את אנאקין סקיווקר, נער צעיר בעל כישורים מיוחדים. הקרנה מיוחדת בווליום גבוה ובתלת-ממד של הרפתקה עתירת אפקטים מיוחדים.

 

ארה”ב, 1999, 136 דקות

במאי: ג’ורג’ לוקאס

שחקנים: ליאם ניסן, נטלי פורטמן, איוון מק’גרגור, ג’ייק פלויד

 

מלחמת הכוכבים: מתקפת המשובטים - פסטיבל אייקון 2014 - איזה סרט

“מלחמת הכוכבים: מתקפת המשובטים” צילום: יח”צ

 

ג’דיי נגד מאה

שעשועון – אשכול 2 (14.10, 18:00)

מנחה: דניאל גולדברג

מה הקשר בין דארת’ ויידר ללוק סקיווקר? מיהן שתי הדמויות שמופיעות בכל ששת הסרטים? איפה צולם הסרט הרביעי? ומה זה בכלל ווקי? לקראת צאת הטרילוגיה החדשה של “מלחמת הכוכבים” בואו ניזכר קצת באחד הפאנדומים הוותיקים של עולם המדע הבדיוני. מתנדבים אמיצים מהקהל יצטרכו להוכיח את הידע שלהם מול מעריצים צמאי דם ולצלוח את השאלות בדרך לתהילה רגעית! זה הזמן לשחק “ג’דיי נגד מאה”. הפרסים מתנת דיסני ישראל.

על המנחה: חנון מדע בדיוני מושבע שמכחיש שאין לו דבר בחדר פרט לפוסטר יודה וחרבות אור.

 

 

להילחם כמו ג’דיי

סדנה – הזירה (13.10, 12:00)

מנחה: נטע שרמיסטר אסקודרו

לעולם לא מוקדם מדי ללמוד להיות ג’דיי ולהילחם למען הצדק. בואו ללמוד איך לשלוט בכוח בסדנה מיוחדת לילדים: תרגולי מהלכים עם חרבות אור, תמרונים מסמרי שיער, וגולת הכותרת: הסמכה לאבירי ג’דיי. בשיתוף עם דיסני ישראל.

מגיל 8 ומעלה.

על המנחה: מדריכת ארניס (לחימה בנשק קר) ושחקנית אקשן.

 

 

מלחמת הכוכבים: נקמת הסית' - פסטיבל אייקון 2014 - איזה סרט

“מלחמת הכוכבים: נקמת הסית'”, צילום: יח”צ

מלחמת הכוכבים: הישרדות בחלל

משחק תפקידים שולחניעירוני (14.10, 12:00 – 16:00)

מנחים: חגי אלקיים וטל שטרצר

תקועים בחלל! אחרי שכבר כמעט נמלטתם למקום מבטחים בתום משימה מוצלחת בריילות’, ספינת החלל שלכם ספגה נזק כבד ממשחתת כוכבים של האימפריה ומנוע ההיפר־חלל שלכם מקרטע. עכשיו עליכם לנצל את מעט המשאבים שנותרו לכם כדי לעבור בין מערכות הכוכבים הקרובות ולברוח מהאימפריה שסוגרת עליכם מכל הכיוונים. אך בקצה הגלקסיה אין אף תחנת עצירה בטוחה, ולא ברור אם הסכנה האמיתית היא הצבא שרודף אחריכם – או היעד הבא שבו תעצרו.

מגיל 16 ומעלה.

 

מסיבת חרבות אור

אירוע חוצות – הזירה (14.10, 22:00)

כשהאורות בזירה כבים, חרבות האור נדלקות… ג’דיי וסית’ עומדים דרוכים זה מול זה – מסיבת חרבות האור של אייקון החלה! בואו לסיים את הפסטיבל בכיף ולגלות אם גם לכם יש את הכוח. חרבות אור יחולקו בכניסה למסיבה. האירוע בשיתוף דיסני ישראל.

 

להתראות באייקון ו-May the Force be with you!

Leave a comment

Your email address will not be published.