הרבה זמן לא צפיתי בסרט שרוב מה שחשבתי עליו זה דברים טובים. העובדה הזאת בפני עצמה משמחת. כמובן שאין מה לדאוג ולא יהיו פה ספוילרים. הסרט מציג את סיפורה של קצינת המודיעין קת’רין פאוול אשר מנהלת מעקב אחר רשימה של כמה חשודי הטרור המבוקשים ביותר וזאת מתוך בונקר בלונדון. במהלך הסרט היא מנסה לתפוס שניים מאוד חשובים מתוך הרשימה הזאת. על מנת לבצע את המשימה היא צריכה לפרוס כוחות מיוחדים על הקרקע בניירובי שבקניה – תוך שיתוף פעולה עם הצבא. בנוסף, בסיוע של מעקב אווירי של ארה”ב באמצעות מזל”ט שמפעיל טייס אמריקאי צעיר.

בתחילה נראה שהכל הולך כשורה, אך תפנית רעה מתקבלת כאשר הם קולטים כי החשודים עוזבים את הבית הבטוח וזאת לפני שכוחות הקרקע נפרסו ולמעשה עוברים לבית אחר בשכונה. המשימה במהירות מסלימה כשפאוול מבינה שהחשודים מתכננים לצאת למשימת התאבדות ולגרום למותם של עשרות אנשים. כמו שהבנתם מתיאור זה, הסרט מאוד מותח ותהיו בטוחים שלא תהיה בו דקה משעממת .

הסרט מלא בשחקנים טובים, החל מהמוכרים והזכורים לנו לטובה – הלן מירן שכל תפקיד שלה עוצמתי ודרמטי,  אהרון פול הלוא הוא ג’סי משובר שורות וכלה בפחות מוכרים  ובהם כלולה הילדה הקטנה שלה תפקיד משמעותי מאוד בסרט.  בהצגת מה שמתרחש במציאות היומיומית בשטח  וכך אנו יכולים לראות שלמרות שמדובר במבצע חשוב מאוד, תמיד יהיו חפי מפשע מעורבים וקשה עוד יותר לקבל זאת בעיקר כשמדובר בילדים.

למעשה, אנו כצופים רואים את הסרט דרך עיניים שונות . מאחר ולמבצע כמה זרועות שונות, כל פעם אנו רואים את המתרחש מזווית עינה של הזרוע האחראית שמוצגת לנו. אם זה חדר המבצעים בארה”ב ובו הטייס ומנהלת המבצעים שבו אנו נחשפים לשליטה שלהם על המזל”ט – על המיקום שלו ועל מה שניתן לראות ממנו. אם זה הבונקר בלונדון בו קולונל פאוול אחראית על כל המתרחש ויצירת הקשר עם המפקד שנמצא בקניה ואם זה מקפטן בריקמן  שאחראי על הכל ברמה הארגונית.

לאורך הסרט פרט לכך שניתן לראות את ההתנהלות של כל מחלקה מבצעת, אנו רואים את השלבים והבירוקרטיה בין כל המושכים בחוטים. ניתן לראות איך מי שמקבל את ההחלטה משפיע על כולם ובעניין של שניות הוא יכול לשנות את דעתו והמבצע ישתנה בהתאם.

לסיכום, אני חושבת שהסרט הזה יעניין כל אחד שגר במדינה שלנו. מבצעים שכאלה הם לא משהו שחדש לנו וזאת הזדמנות ראשונה לראות איך מבצעים שכאלה מתנהלים מאחורי הקלעים. לראות איך מה שנראה לנו כהחלטה קטנה עובר דרך כל כך הרבה אישורים ואנשים עד שיוצא לפועל.

בשורה התחתונה,

ממליצה ללכת לראות את הסרט בקולנוע בהקדם, לפני שיהיו לכם ספוילרים וכדי שבאמת תוכלו להתרשם בעצמכם מהפקת הסרט ומהמשחק המעולה.

Leave a comment

Your email address will not be published.