פרדייז - סרטים ב-2013 - A-זה סרט

דיאבלו קודי, התסריטאית זוכת פרס האוסקר על תסריטה לסרט “ג’ונו” חוזרת עם סרט חדש – פרדייז (Paradise).

דיאבלו קודי הפתיעה את כולם ב-2007, עם תסריטה לדרמה הקומית הנוגעת ללב, “ג’ונו”. כעת, היא שבה עם סרט חדש, בו איישה גם את כיסא הבמאי. גם הפעם, נראה כי קודי מכוונת לנקודות הרגישות של הנפש, עם הומור חמוץ-מתוק.

תקציר העלילה

לאמב מאנרהיים (ג’וליאן האף) הייתה ילדה טובה וכמעט מושלמת, לפחות בעיניהם של אלה שהלכו אתה לכנסייה בעיירה קטנה במונטנה. בתור ילדה מוכשרת שלומדת בבית ויפה באופן בלתי-רגיל, ללאמב היו חיים נוחים וטובים – עד שתאונה מחרידה הותירה אותה מפוחדת וגרמה לה לפקפק בדת שעליה סמכה לחלוטין עד אותו רגע.

למרות מחאותיה של הוריה השמרנים, לאמב מחליטה שדרוש שינוי משמעותי. היא תבחן את גבולות האמונה שלה בחיפוש אחר האמת, לא משנה לאן היא תיקח אותה. היא אורזת מזוודה וממריאה על מטוס בפעם הראשונה בחייה במטרה לחוות את העולם האמיתי עם כל החטאים, המצוקות וההשפלות. היעד שלה: לאס וגאס.

על ההפקה

“רציתי לכתוב סיפור על הטראומות שאנשים חווים ואיך הם משתנים בעקבותיהן”, אומרת התסריטאית דיאבלו קודי, שזהו סרטה הראשון כבמאית. “אבל בסופו של דבר, אתה עדיין אותו בן אדם בבסיסך. רציתי לעשות את זה על אישה צעירה שמחונכת באופן מאוד ספציפי בתוך קהילה דתית ושהתאונה שעברה גורמת לה להעריך מחדש את כל מה שלמדה”.

לאמב שורדת תאונת מטוס שבה לא רק שהיא מאבדת מישהו שקרוב אליה, אלא גם נותרת מושחתת. קודי ממשיכה, “היא דוחה על הסף את החינוך שקיבלה וטסה ללאס וגאס שמייצגת את כל התענוגות הגשמיים שהרגישה שנשללו ממנה עד לרגע הזה של חייה. עבורה, זהו טיול הגיוני. שם היא פוגשת שני אנשים- לוריי וויליאם, שחווים קשיים משלהם בהשתלבות בחיים האלו”.

תסריט ובימוי: דיאבלו קודי

אורך: 86 דקות

ארה”ב, 2013

בכורה בישראל: 5.12.2013

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=afQKo9wP1bU&w=600&h=338]

Leave a comment

Your email address will not be published.