סוף סוף זה קרה, הסרט שכל כך חיכינו לו של טרנטינו הגיע, והאמת? היה שווה את ההמתנה. מדובר במערבון שמתרחש לאחר מלחמת האזרחים האמריקאית. הסרט פותח עם צייד הראשים ג’ון רות’ ואיתו האסירה דייזי הנוסעים בדרכם לעיירה רד-רוק שם רות’ צריך לקבל את כספו בעבורה. בדרכם הם נתקלים בשני אנשים שנתקעו בדרך – מייג’ור מרקוס וורן, חייל לשעבר שגם הוא צייד ראשים וכריס מנקיס פושע שמוכר לשניהם הטוען כי הוא השריף החדש של רד-רוק. לאחר שהם כמעט ונקלעים בסופת שלגים הם עוצרים למחסה במקום בדרך. שם הם נתקלים בעוד ארבעה זרים. הסרט מציג את ההתרחשות ביניהם בימים בהם הם מחכים שהסערה תחלוף. בהיכרות עם סרטיו של טרנטינו, כבר אתם יכולים להבין שלא בטוח שכולם יגיעו לרד-רוק בסופו של דבר.

כיאה לטרנטינו, גם בסרט הזה יש נבחרת מוצלחת של שחקנים. נתחיל כמובן באלה שכבר שיחקו בסרטים שלו בעבר. סמאול אל ג’קסון. יש שטוענים כי לרוב הוא משחק את אותו התפקיד. אני חושבת שהפעם טרנטינו הכניס בתפקיד שלו הרבה יותר עומק. לאורך הסרט הוא הדמות המקשרת בין שמונה הדמויות כאשר כל פעם שהוא נשאל אם  הוא יודע מי זה דמות מסוימת – הוא מספר בקצרה מיהו וכך הוא משלים לנו הצופים את הסיפור. אחריו, אתייחס לוולטון גוגינס, עוד שחקן אהוב על טרנטינו. בסרט הזה התפקיד שלו יותר מרכזי והוא נכנס לדמות באופן מושלם. בנוסף, החיבור שלו עם ג’קסון פשוט מעולה ומהווה חלק חשוב מהסרט. צ’יינינג טייטום קופץ להופעה קצרה ונחמד לראות אותו קצת מחוץ לאלמנט שלו.

הסרט לא קצר, וזאת בלשון המעטה, אך עצם החלוקה לפרקים, עוד מוטיב שטרנטינו אוהב לחזור עליו, עוזרת ממש בזרימה של הסרט וגורמת לכך שהוא לא מרגיש ארוך מדי אפילו לא לרגע אחד. בסרט הזה, פרט להתחלה בהם הם עוד בדרכם, כולו עובר במקום המחסה שלהם כאשר כל הדמויות נמצאות באותו החדר. אני חושבת שהעובדה שטרנטינו יכול לבנות על כך סרט שלם ומלא עלילה היא מאוד מרשימה.

עוד אלמנט חשוב שלא תחשבו ששכחתי להגיע אליו הוא הדם. מי שקשה לו עם דם ואיכשהו לא ראה עד עכשיו סרט של טרנטינו כנראה לא יגיע לסרט הזה. מיותר לציין שגם פה לא חסכו בקטשופ בכלל. בהמשך ישיר לדם, ג’ניפר ג’ייסון לי נותנת הופעה מצוינת. היא משחקת פושעת משוגעת ורוב הסרט הפרצוף שלה מכוסה בדם ואל תשכחו שמדובר בסרט של שלוש שעות.

בשורה התחתונה,

לכל המעריצים של טרנטינו – זה ברור שתלכו לראות את הסרט הזה. אני ממליצה בחום. העלילה מאוד מעניינת ואל תתנו לאורך של הסרט להבהיל אתכם כי אתם יודעים שבסרטים שלו לא מרגישים. למי שעוד לא ראה סרט שלו, אני חושבת שהגיע הזמן.

Leave a comment

Your email address will not be published.