כל מי שצריך עוד הוכחה להיותה של “משחקי הכס” תופעה תרבותית חובקת עולם – יכול למצוא אותה בכל ימי חול המועד של פסח בכניסה להאנגר 11, בנמל ת”א. התור הארוך של מעריצים נלהבים, שרק מחכים להזדמנות להיכנס לתערוכה הרשמית של משחקי הכס ו- yes, לא משאיר הרבה מקום לטעות – החורף הגיע לישראל. אמנם באפריל, אבל הגיע.

שבוע בדיוק לפני עליית העונה החמישית של הסדרה, חברת yes (שמשדרת את את “משחקי הכס” בערוץ yesOh כבר ארבע עונות רצופות), הביאה את התערוכה הבינלאומית הרשמית של HBO לארץ ומציעה לכל המעריצים לבקר בה, ללא תשלום. בנוסף לתל אביב, התערוכה ביקרה/תבקר בלונדון (אנגליה), שטוקהולם (שבדיה), מדריד (ספרד), ברלין (גרמניה) אמסטרדם (הולנד), ופריז (צרפת), מה שבהחלט שם אותנו בחברה מכובדת ביותר.

מה מציעה לכם התערוכה?

התערוכה האינטראקטיבית מבית HBO, מאפשרת לצופי הסדרה להיסחף ממש לתוך העולם הבדיוני והמרתק שיצר עבורם הסופר ג’ורג’ ר. ר. מרטין ויוצרי הסדרה הטלוויזיונית. התערוכה כוללת מעל 70 מיצגים מקוריים מסט הצילומים, כולל תלבושות, תכשיטים וכלי נשק מגוונים (כן, כן, תוכלו להצטלם גם עם החרב של “ההר” בגודל מלא). רוב המיצגים, נלקחו מסצנות מפתח בעונה הרביעית של הסדרה, אך ישנן גם הפתעות המרמזות על מאורעות העונה החמישית, שעדיין לא שודרה. תהיו דרוכים 😉

עם אישור הכניסה לתערוכה, כל מבקר מקבל לינק לאתר אינטרנט וקוד סודי, שבעזרתו יוכל לאסוף ולשתף ברשתות החברתיות חוויות שונות לאורך התערוכה. בין החוויות הללו – הפיכה ל-white walker, שריפה על ידי דרקון נושף אש, תמונה על כס הברזל ועוד הפתעות.

אפרופו כס הברזל. כפי שהסבירה אלנה לוונת’ל, אוצרת התערוכה מ-HBO, הכס לצערנו הוא הפריט היחיד מבין המיצגים שלא נלקח מהסט, אלא נוצר במיוחד לתערוכה בארץ. מה שאומר, שאומנם הוא רק העתק פלסטי של המקור – אך מצד שני הוא נשאר כאן ויוצב במקומות נוספים בהמשך!

מלבד החוויות שתיקחו מהתערוכה, תוכלו להצטייד גם במיטב המרצ’נדייס שיש לסדרה להציע בחנות מזכרות צמודה, כולל ספלים, בובות, חולצות, מארזי DVD ועוד.

ג'ופרי, דני וג'ון סנואו - בקטן

ג’ופרי, דני וג’ון סנואו – בקטן

גולת הכותרת: “טיפוס על החומה” במציאות מדומה 4D

ללא ספק, המיצג המלהיב ביותר בתערוכה. תוכלו לחוות את הטיפוס על החומה בגובה מדומה של למעלה מ-200 מטרים ולהיכנס למעלית מ”הטירה השחורה” (Castle Black), בעזרת קסדת המציאות המדומה של Oculus Rift וסאונד בשלושה ממדים. תראו את הנוף המושלג, תשמעו ותרגישו את הרוחות הנושבות בגובה הרב ו…טוב, לא נהרוס לכם את ההפתעה. אז קדימה, כי אם ג’ון סנואו יכול, גם אתם יכולים!

לסיכום

בילוי קצר יחסית, אך מאוד מומלץ לפסח ולא למעריצי הסדרה בלבד! מכיוון שהסיור עצמו לא לוקח זמן רב (כ-40 דקות), מומלץ להכין לכם תכניות לבילוי באזור הנמל גם להמשך היום (לא שחסר כאלה). כעת נותר לנו רק לחכות לחזרת הסדרה למסך, ב-12.4.15. בינתיים תהנו בתערוכה!

**לתשומת לבכם: עשרות אלפי הכרטיסים שהוצעו לתערוכה, נחטפו תוך פחות מ-24 שעות ונכון לעכשיו הכניסה לתערוכה היא על בסיס מקום פנוי בלבד**

 

Leave a comment

Your email address will not be published.